Przed większością rodziców kolejny dylemat – jaki prezent powinno znaleźć nasze dziecko pod choinką? Oprócz góry słodyczy, kolejnego zestawu klocków czy kolejnej lalki, zachęcamy do budowania nawyku samodzielnego czytelnictwa… Aby dziecko samo zaczęło sięgać do książek, musimy pokazać że jest to fascynujący świat zabaw i przygód, zupełnie inny od wizerunku nudnej lektury. Poniżej prezentujemy Wam kilka pomysłów na ciekawy prezent dla małego czytelnika.
J. Vetulani, M. Mazurek, M. Wierzchowski: „Sen Alicji, czyli jak działa mózg”
Współautorem książki był znany neurobiolog, profesor nauk przyrodniczych – prof. Jerzy Vetulani. Jednak nie musicie się obawiać trudnego, fachowego języka! Książka to prawdziwa encyklopedia dla dzieci, uzupełniona ilustracjami z dużym poczuciem humoru i dystansem. Na każdej stronie książki omawiany jest wybrany obszar mózgu, jego funkcje i działania – sposób podania wiedzy jest niesamowicie przystępny, a wręcz zabawny – gwarantujemy, że ta lektura zaciekawi nie tylko tych najmłodszych.
M. Marcela: „Best seler i zagadka znikających warzyw”
Książka kryminalna dla najmłodszych, która jest jednocześnie oknem na świat kultury, sztuki i literatury. Autor powieści zamieszcza cytaty filmowe i literackie, bawiąc się konwencją. Książka wciąga nie tylko tych najmłodszych. Sprawa detektywów, którzy ściągają ślady skórek z miejsca zbrodni… to fantastyczne przeniesienie prawdziwej literatury akcji w świat fantazji, jednak z zachowaniem dobrego poczucia humoru i wartkiej akcji.
E. Victor: „Zagadki detektywistyczne”
Świetny trening logicznego myślenia i wyobraźni dla całej rodziny. Książka zawiera krótkie historyjki, które spowite są tajemnicą zbrodni, kradzieży lub sąsiedzkich intryg. Kto ukradł dom? Dlaczego kelner groził bronią? W jaki sposób więźniowie uciekli z więzienia? Książka stanowi pole do rodzinnych rozgrywek – każda historia jest punktowana, więc przygoda z książką nabiera charakteru zabawnej rywalizacji. Kto pierwszy wpadnie na pomysł rozwiązania zagadki, może uchylić rąbka tajemnicy i sprawdzić odpowiedź, która kryje się za specjalną kurtyną.
A. Hącia „Co robi język za zębami?”
To książka edukacyjna, która zabawnie i ciekawie odkrywa przed nami niuanse ojczystego języka… W sposób interaktywny autorka tłumaczy małemu czytelnikowi, co oznaczają słowa, jakie związki między nimi zachodzą i kiedy można ich używać. W każdej części książki omawiany jest inny aspekt posługiwania się językiem, przy czym treści podane są w formie dialogów, które wciągają czytelnika w świat językoznawstwa. Zabawy i ćwiczenia zawarte w książce zachęcają również do wspólnego czytania – co może być miłym sposobem spędzenia świątecznego czasu dla całej rodziny 🙂
P. Goes: „Rzeka czasu”
Wciągająca podróż w czasie dla całej rodziny, dodatkowo uzupełniona pięknymi ilustracjami. Najmłodsi czytelnicy mogą spotkać dinozaury, zobaczyć największe wynalazki, które zmieniły losy świata, przekonać się, jak działa rakieta kosmiczna i poznać ludy starożytnych cywilizacji. Ogrom ciekawostek podany w atrakcyjny i przystępny sposób, budzi w dzieciach ciekawość świata, uzupełnia wiedzę szkolną oraz umożliwia poznanie wielkich filozofów, przywódców i artystów. Książkę czyta się obrazami – dzięki talentowi autora, grafika Petera Goes’a możemy poddać się nurtowi rzeki i wędrować przez kolejne epoki wciągając się w ciekawostki o świecie.
Zachęcamy Was do dalszych poszukiwań – księgarnie oferują wiele ciekawych pozycji, które mogą wprowadzić dzieci w fascynujący świat fantazji 😉 A jeśli chcecie, żeby Wasze dziecko przeczytało te wszystkie książki, w dodatku szybko – zapraszamy na nasze kursy. Wesołych Świąt!