
Konferencja on-line
NEUROEFEKTYWNI
Konferencja dla rodziców, nauczycieli i terapeutów, jak skutecznie wzmacniać pamięć dziecka i motywować go do nauki.
ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU
O KONFERENCJI NEUROEFEKTYWNI

Ewa Bensz-Smagała
Pomysłodawca konferencji
“Neuroefektywni to konferencja popularno-naukowa, która ma na celu propagowanie wiedzy psychologicznej oraz umożliwienie spotkania z praktykami.
Wydarzenie kierujemy między innymi do rodziców, nauczycieli, terapeutów, edukatorów oraz specjalistów, którzy pracują w obszarze edukacji i rozwoju poznawczego.
Podczas konferencji Neuroefektywni dowiecie się m.in.: jak tworzyć efektywne notatki, organizować czas pracy i dbać o dobrostan psychiczny!
Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, którzy prywatnie lub zawodowo zainteresowani są tematyką efektywnej nauki.
W dniu konferencji przygotowaliśmy również dodatkowe atrakcje – warsztat technik pamięciowych dla dzieci (online) oraz konkurs dla uczestników. Do zobaczenia online 23 września!”
Partnerem strategicznym konferencji oraz głównym opiekunem merytorycznym jest Katedra Psychologii Akademii Górnośląskiej im. W. Korfantego w Katowicach.
KONFERENCJA CERTYFIKOWANA W TRYBIE ONLINE
OPŁATA ZA UDZIAŁ: 89 ZŁ
GOŚCIE SPECJALNI

Prof. Marek Kaczmarzyk
Biolog, neurodydaktyk i memetyk, nauczyciel i wykładowca, autor artykułów i książek z zakresu biologicznych i memetycznych kontekstów kształcenia oraz podręczników i programów szkolnych. Specjalista w zakresie ewolucyjnego, neurobiologicznego i memetycznego podłoża procesów uczenia się, nauczania i wychowania.

Gabriela Borowczyk
Trener specjalizujący się w rozwijaniu kompetencji myślenia wizualnego, sketchnoter, facylitator graficzny, twórca i niestrudzona propagatorka FLIPOWANIA i wykorzystywania myślenia wizualnego w edukacji, biznesie i komunikacji oraz ARCHETYPÓW w budowaniu marki osobistej i brandingu. Facylitator strategiczny z zakresu brandingu i komunikacji marki. Twórca narzędzi rozwojowych i kursów online. Mentor, prelegent i panelista podczas konferencji branżowych.
Absolwentka Szkoły Trenerów Biznesu i Szkoły Coachów Biznesu Akademii SET, a także Szkoły Facylitacji PATHWAYS. Ukończyła także filologię germańską na Uniwersytecie Szczecińskim oraz marketing w Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu w Warszawie. Przez kilkanaście lat zdobywała doświadczenie jako dyrektor marketingu w międzynarodowych korporacjach. Wulkan pasji i energii.
PROGRAM KONFERENCJI
23 września 2023r.
09:20 – 09:30
Rozpoczęcie konferencji
Katedra Psychologii Akademii Górnośląskiej im. W. Korfantego w Katowicach
09:30 – 10:50
Flipowanie - jak efektywnie prowadzić notatki
Zanurz się w świecie wizualnego myślenia z techniką sketchnotingu. Odkryj, jak połączenie słowa z obrazem może wzbogacić Twoje procesy myślowe i pomóc w zapamiętywaniu. Warsztat pełen praktycznych wskazówek, który pokaże Ci, że każdy może stać się mistrzem notatek wizualnych. Przygotuj się na interaktywną naukę rysowania i niezapomniane doświadczenia!

11:00 – 12:30
Co z tą pamięcią? Rodzaje i neurobiologiczne podłoże zapamiętywania
Zastanawiasz się, dlaczego zapominamy? Zanurz się w fascynujący świat pamięci, poznaj jej tajemnice i mechanizmy działania. Profesor Kaczmarzyk odkryje przed Tobą złożoność ludzkiego mózgu, pokaże, jakie procesy kryją się za zapamiętywaniem i dlaczego czasem zawodzi nasza pamięć.

11:00 – 12:20
równocześnie na kanale dla dzieci
Czy mózg można zabrać na siłownię? Ćwiczenia usprawniające myślenie
Zabierz swój mózg na trening! Zajęcia dla najmłodszych pełne kreatywnych wyzwań i technik poprawiających pamięć. Dzieci poznają nieoczywiste fakty o ludzkim mózgu, a także przetestują zaskakujące techniki usprawniające myślenie. To nie tylko nauka, ale przede wszystkim świetna zabawa!

12:40 – 13:40
Kreatywność jako kompetencja XXI wieku – warsztaty myślenia nieszablonowego
Nie wystarczy znać fakty. Współczesny świat wymaga od nas kreatywności i umiejętności myślenia poza schematami. Naucz się myślenia nieszablonowego, które pozwoli Ci lepiej przyswajać wiedzę i być gotowym na wyzwania XXI wieku. Dr Burka poprowadzi Cię przez świat twórczego myślenia, pokazując, jak stać się prawdziwym innowatorem.

13:40 – 14:00
Przerwa
14:00 – 15:00
Emocje, motywacja,zaangażowanie, odpowiednie wsparcie i pomoc – czyli słów kilka o tym, jak być dobrym mentorem dla ucznia i pomagać mu odnosić sukcesy szkolne
Jak wspierać rozwój ucznia, budować trwałe relacje i pomagać mu odnosić sukcesy w nauce? Odkryj tajniki bycia doskonałym mentorem, poznaj znaczenie emocji w procesie uczenia się i dowiedz się, jak motywować uczniów do osiągania lepszych wyników.

15:10 – 16:10
Między gonitwą myśli a terminami, czyli o uczeniu się osób z ADHD
Zaburzenia z grupy nadpobudliwości psychoruchowej i zaburzenia uwagi to często pojawiające się rozpoznanie kliniczne u dzieci w wieku szkolnym. Co jednak czeka nas po usłyszeniu diagnozy? Czy rozkojarzony mózg można wspomóc i ułatwić mu organizację pracy? Jak się okazuje – ADHD i ADD to nie tylko ograniczenia. To również niecodzienny, bardzo twórczy sposób działania układu nerwowego – jeśli tylko dostrzeżemy jego zalety!

16:15 – 17:00
W poszukiwaniu Świętego Graala, czyli koncentracja uwagi dzieci w wieku wczesnoszkolnym
Jak pomóc dzieciom w skupieniu uwagi? Zastanówmy się, co naprawdę stoi za problemami z koncentracją u dzieci i jak możemy im pomóc. Psycholog dziecięcy i trener efektywnej nauki podzieli się z nami praktycznymi radami i technikami, które pomogą dzieciom lepiej skupić się na nauce.

17:10 – 18:30
Efektywna nauka dla dorosłych, czyli jak uczyć się skutecznie przez całe życie?
Nigdy nie jest za późno, by uczyć się efektywnie! Odkryj strategie i techniki, które pomogą Ci uczyć się skuteczniej w każdym wieku. Michał Smagała pokaże, jak dostosować metody nauki do dorosłego mózgu i jak czerpać z tego pełne korzyści.

17:10 – 18:30
Zakończenie
PRELEGENCI

dr Iwona Burka
Jest doktorem nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu, wykładowcą uczelnianym, adiunktem w Akademii Górnośląskiej w Katowicach, trenerem biznesu, uczestnikiem konferencji naukowych krajowych i międzynarodowych, autorem i współautorem licznych publikacji z zakresu systemów zarządzania, filozofii Kaizen i koncepcji Lean, w tym książki "Lean Service w teorii i praktyce" poświęconej problematyce eliminowania marnotrawstwa w organizacjach usługowych. W swoich działaniach łączy pracę naukową z praktyką w biznesie. Od ponad dwudziestu lat usprawnia procesy w organizacjach, prowadzi doradztwo dla przedsiębiorstw, treningi biznesowe, lektoraty i webinary. Jej pasją jest upraszczanie, eliminowanie marnotrawstwa, złożoności i skomplikowania, a co za tym idzie zwiększanie produktywności. Jest, jak sama siebie określa: „Simplicity Designerem”, który nieustannie doskonali swój mindset, rozwijając i promując różne sposoby myślenia. Chodzi o to, by radzić sobie w świecie złożonym, skomplikowanym, niejednoznacznym i niepewnym – w świecie, w którym nasze aktywności coraz częściej zastępują maszyny i algorytmy. Jako pasjonatka efektywnego działania, skupia się też na mądrym i sprawnym uczeniu się, włączając w procesy edukacyjne myślenie twórcze, krytyczne, produktywne oraz wizualne. W Akademii Górnośląskiej opiekuje się Kołem Naukowym Zarządzania „Modny Umysł”.

Anna Bochenek
Jako psycholog dziecięcym i trener efektywnej nauki, pomaga w odkrywaniu i rozwijaniu zasobów swoich podopiecznych. Fascynuje się osiągnięciami neurodydaktyki, a poszerzaniu wiedzy i horyzontów nigdy nie mówi „dość”. Aktualna wiedza, empatia i otwartość na potrzeby podopiecznych to jej główne narzędzia pracy. Na co dzień wspiera uczniów i ich rodziców jako psycholog w poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz szkole podstawowej.

Angelika Gąska
Pedagog szkolny, trener szybkiego czytania i efektywnej nauki, szkoleniowiec (współpraca z firmą Lucky Mind oraz Mentor – własna działalność edukacyjna). Z wykształcenia socjolog, dziennikarz, pedagog, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego oraz Akademii Górnośląskiej. Od ponad 15 lat związana ze szkolnictwem. Swoją karierę zawodową zaczynała jako nauczyciel akademicki, gdzie odnalazła swoje zamiłowanie do nauczania. Współautor poradnika efektywnej nauki dla rodziców i nauczycieli oraz autor wielu artykułów edukacyjnych. W swojej pracy ogromną wagę przywiązuje do strefy emocjonalnej swoich podopiecznych, pomaga im w budowaniu pozytywnych relacji, pewności siebie oraz poczucia własnej wartości. Uczy dzieci znaczenia nastawienia, motywacji, wytrwałości w osiąganiu sukcesów szkolnych. Miłośniczka treningów żonglowania. Praca z dziećmi daje jej dużo radości i poczucie spełnienia. Wierzy, że każdy człowiek jest jak diament, którego jeśli tylko umiejętnie się wyszlifuje – będzie błyszczał. Uwielbia patrzeć jak jej podopieczni rozwijają swoje skrzydła i osiągają swoje pierwsze sukcesy. Prywatnie szczęśliwa mama, zafascynowana literaturą, szczególnie o tematyce mózgu, lubi odkrywać tajemnice ludzkiego umysłu:)

dr Olga Knapek
Psycholożka, terapeutka prowokatywna. Kiedyś polonistka, specjalistka od analizy i interpretacji. Pracuje głównie z dziećmi i młodzieżą. Naukowo bada podłoże emocji, zależności między emocjonalnością a neurobiologią mózgu. Zajmuje się diagnostyką kliniczną i terapią zarówno pacjentów klinicznych jak i dążących do rozwoju własnego. Sama ma ADHD, które nie przeszkadza jej być naukowczynią, wykładowczynią czy specjalistką w swojej dziedzinie.

Ewa Bensz-Smagała
Psycholog dziecięcy, oligofrenopedagog, trener technik pamięciowych. Jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym katedry Psychologii Akademii Górnośląskiej w Katowicach, pracuje również jako trener i terapeuta. Prowadzi Szkołę Efektywnej Nauki Lucky Mind oraz prywatny gabinet psychologiczny. Większość pracy zawodowej poświęca dzieciom, stara się szczególnie pomagać i rozwijać uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Realizuje treningi pamięci i szybkiego czytania, wspomaga terapeutycznie dzieci z trudnościami w nauce. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dysleksji, prowadzi również diagnozę i terapię dzieci ze spektrum autyzmu. Pracuje z dziećmi z ASD, pomagając w codziennej nauce i treningu zdolności poznawczych.

Michał Smagała
Trener, Konsultant, Dyrektor Marketingu, Wykładowa na studiach MBA. Specjalizuje się w szkoleniach dla kadry managerskiej z zakresu efektywnego zarządzania zespołem oraz skutecznej komunikacji. Projektuje i wdraża strategie marketingowe jako Interim Manager. Wykładowca na studiach MBA oraz DBA z zakresu leadership i zarządzanie zespołem, digital marketing, oraz PR kryzysowy. Jest współautorem modelu do projektowania systemów zarządzania oraz zarządzania zmianą w organizacji pod nazwą System Model Canvas.
KOORDYNATOR KONFERENCJI

Alicja Grzenik
Koordynator konferencji
Studentka piątego roku psychologii (specjalizacja – psychologia kliniczna).
Wiceprzewodnicząca Koła Naukowego Psychologii Stosowanej Akademii Górnośląskiej, gdzie podejmuje działania mające na celu pozyskiwanie partnerów merytorycznych Koła, współorganizuje konferencje i wydarzenia mające na celu popularyzację nauki.
Prelegentka licznych wydarzeń popularno-naukowych z obszaru psychologii.
Prowadzi zajęcia z efektywnej nauki i kreatywności dla dzieci.
Organizator

Szkoła Efektywnej Nauki oraz Gabinet Edukacji Psychologicznej specjalizujący się w diagnozie autyzmu ADOS-2
Partner strategiczny

MATERIAŁY POKONFERENCYJNE

W dniu konferencji 23 września opublikujemy również bezpłatny poradnik e-book. Autorami poradnika są eksperci-praktycy – goście naszej konferencji oraz nasi partnerzy merytoryczni.
Co znajdziesz w ebooku:
- Praktyczne wskazówki – jak przygotować notatki wizualne
- Jak ćwiczyć koncentrację?
- Jak organizować efektywnie czas nauki?
- Trening kreatywności – jak uwolnić potencjał twórczy
- Wypowiedzi ekspertów – czy emocje i stres wpływają na nasz mózg?
Ponadto każdy uczestnik konferencji otrzyma dodatkowe materiały naszych partnerów:
- tutorial Neurographic lines, poradnik na temat efektywnej nauki od Nauczony.pl, materiał video na temat wykorzystania czatu GPT w edukacji od Produktywna Freelancerka, nagranie od Study Stories o nauce języków obcych oraz Poradnik Fundacji Edukacji Domowej!
- Dodatkowo na uczestników konferencji czekają konkursy z nagrodami – książki oraz kursy od naszych prelegentów.
BILET NA KONFERENCJĘNEUROEFEKYWNI
-
Dostęp do wszystkich prelekcji na żywo onl-line
-
Dostęp do części nagrań przez 7 dni od daty wydarzenia
-
Blisko 8 godzin edukacyjnych i motywacyjych prelekcji
-
Ebook: Neuroefektywni 2023 - poradnik dla rodziców i nauczycieli
-
Certyfikat uczestnictwa
-
Konkursy z nagrodami: książki i szkolenia prelegentow oraz niespodzianki od sponsorów
Oczywiście, każda prelekcja realizowana jest na żywo. Podczas wystąpień obecny będzie moderator, który czuwa nad porządkiem dyskusji oraz możliwością zadawania pytań.
Podczas wysyłania zgłoszenia następuje automatyczne przekierowanie do płatności internetowej – gdzie w sposób szybki i wygodny można dokonać opłaty, wybierając swój bank.
Tak wystawiamy faktury. Wystarczy, że mailu zwrotnym potwierdzającym udział w konferencji dopiszesz, że chcesz fakturę i napiszesz dane.
Pamiętaj jednak, że konferencja jest zwolniona z VAT.
Tak, każda osoba która wypełniła formularz oraz dokonała płatności, otrzyma automatyczne potwierdzenie na podany adres e-mail.
Tak, każdy uczestnik konferencji otrzymuje imienny certyfikat, przesłany na adres e-mail podany w zgłoszeniu.