Poradnik „Co po diagnozie” to narzędzie niezbędne nie tylko rodzicom, ale i osobom z najbliższego środowiska dziecka w spektrum autyzmu. Mogę sobie tylko wyobrazić jak stresująca i utrudniająca codzienne funkcjonowanie może być niewiedza w chwili, gdy dowiadujemy się o postawieniu diagnozy bliskiemu nam dziecku.

Mam nadzieję, że poradnik ten trafi do wszystkich, którzy potrzebują szybkiego i merytorycznego wsparcia. Jego lektura zajmuje niewiele czasu, a wyniesione z niej informacje pozwalają zobaczyć całościowo problematykę terapii dzieci z ASD. Wiedza ta jest niezbędna, by móc zaangażować się w pomoc dziecku i jego terapię. Poznanie różnorodnych form pracy daje rodzicowi narzędzie pozwalające na świadome i aktywne uczestniczenie w tworzeniu indywidualnego planu rozwoju dziecka

Ewelina Zielińska, recenzent portalu Silesia Dzieci

Pamiętam dobrze dojmujące poczucie bezsilności w pierwszych tygodniach po diagnozie mojego syna. Czułam się zupełnie bezradna wśród tych wszystkich obco brzmiących nazw. Jednocześnie miałam świadomość, że jak najszybciej trzeba podejmować decyzje, bo czas nieubłaganie ucieka.

W tamtych dniach, kiedy trudno było mi poradzić sobie ze swoimi emocjami i odnaleźć się w zupełnie nowej sytuacji, najbardziej potrzebowałam mądrego przewodnika. Kogoś, kto poprowadzi mnie za rękę w terapeutycznym labiryncie. Kochani Rodzice! Już za chwilę będziecie specjalistami do spraw spektrum autyzmu. Ale zanim to nastąpi, skorzystajcie z wiedzy, mądrości i wielu lat doświadczenia skondensowanych w tej książeczce. Pozwólcie się poprowadzić w tym trudnym dla Was czasie. Trzymam za Was mocno kciuki!

Aleksandra Dąbrowska, mama autystycznego nastolatka, terapeuta behawioralny