Zapraszamy na pierwsze szkolenie dofinansowane z EFS!

Tym razem zapraszamy osoby dorosłe, pracujące, na pierwszą edycję szkolenia z zakresu technik pamięciowych i efektywnej nauki – kurs z dofinansowaniem EFS!

Już 9 lipca rozpoczynamy pierwszą edycję kursu w ramach Bazy Usług Rozwojowych.

Wspólnie z naszym partnerem, Wyższą Szkołą Humanitas w Sosnowcu przygotowaliśmy dla Państwa czterodniowe szkolenie, w terminach: 9,11,16 i 18 lipca. W programie m.in.:

  • Ćwiczenie pamięci krótkotrwałej i długotrwałej
  • Poszerzanie pola widzenia
  • Trening szybkiego czytania ze zrozumieniem: ćwiczenia ze wskaźnikiem, ćwiczenia
    z metronomem
  • Trening koncentracji
  • Praktyczne aspekty map myśli w biznesie (planowanie, projektowanie, zarządzanie, współpraca) w połączeniu z innymi narzędziami
  • Klasyczne mnemotechniki i wykorzystanie w biznesie
  • Trening kreatywności – wyszukiwanie nowych rozwiązań, planowanie efektywnych burzy mózgów

Szkolenie adresowane jest do osób, które na co dzień pracują z dużą ilością materiału pisanego (np. prawnicy, księgowi, koordynatorzy projektów), osób dokształcających się oraz po prostu – wszystkich zainteresowanych efektywną nauką i szybkim czytaniem. Szczegółowe informacje na temat dofinansowania i grupy docelowej znajdziecie Państwo tutaj.

Rekrutacja na kurs prowadzona jest przez Dział Studiów Podyplomowych i Szkoleń Wyższej Szkoły Humanitas.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z biurem, oraz z nami oczywiście 🙂

Szczegółowe informacje na temat szkolenia, program oraz harmonogram zajęć znajdziecie Państwo na stronie Bazy Usług Rozwojowych.

Ewa Bensz
Ewa Bensz – Pedagog, trener, nauczyciel akademicki.

Od 10 lat związana z edukacją, prowadzi zarówno grupowe jak i indywidualne treningi kreatywności, warsztaty oraz kursy technik pamięciowych i szybkiego czytania, konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży. Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania, oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących.
Jej największą pasją jest nauczanie najmłodszych – pracuje z dziećmi, które mają problemy z nauką, są zagrożone dysleksją, wykluczeniem społecznym, z deficytami uwagi.
Regularnie publikuje artykuły z zakresu doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości i efektywnego uczenia się w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Interesuje się tematyką neurodydaktyki, prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP na kierunku Pedagogika, obecnie studiuje z pasją Psychologię kliniczną dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Kwalifikacje trenerskie uzyskała w ramach Szkoły Trenerów Grupy Trop, oraz projektu Eurotrener realizowanego przez CSiRO Meritum w Katowicach. Certyfikowany trener technik pamięciowych i szybkiego czytania ECU Efekt. Jest prelegentką konferencji poświęconych tematyce doradztwa zawodowego, psychologii oraz neuropsychologii; m.in.: II Międzynarodowego Sympozjum Neurodydaktyki Uniwersytetu Śląskiego, Konferencji Brainstorm Uniwersytetu Warszawskiego, W stronę człowieka – Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii i Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ewa Bensz on Facebook