Wakacyjne kursy efektywnej nauki – rozpocznij kiedy chcesz!

Zapraszamy do udziału w wakacyjnych zajęciach grupowych i indywidualnych, podczas których będziemy uczyć się szybkiego czytania, trenować pamięć, kreatywność i logiczne myślenie. Zajęcia stanowią element stałego treningu, dzięki któremu Twoje dziecko rozpocznie nowy rok szkolny z odpowiednim przygotowaniem i nastawieniem.

W ten sam sposób, w jaki trenują np. sportowcy – ustalając regularne treningi bez względu na sezon czy porę roku, tak samo powinniśmy dbać o ciągłą stymulację naszego mózgu, stawiać mu wyzwania i podejmować aktywność intelektualną.

Często w okresie wakacji dzieci nie podejmują aktywności związanych np. z zapamiętywaniem nowych informacji, liczeniem itp. Wtedy początek nowego roku szkolnego jest o wiele trudniejszy, a sam powrót do nauki stanowi większą barierę.

Czego nauczy się Twoje dziecko?

Podczas kursów wakacyjnych wszystkie zagadnienia prezentujemy w formie przystępnych i prostych ćwiczeń. Nasi kursanci często decydują się na zajęcia w okresie letnim, ponieważ wtedy nie są przeciążeni nauką i dodatkowymi obowiązkami. W sposób ciekawy i przystępny uczymy:

  • poprawy tempa czytania ze zrozumieniem
  • poprawy koncentracji
  • technik pamięciowych ułatwiających codzienną naukę
  • kreatywności, wyszukiwania skojarzeń

Do kogo adresujemy zajęcia wakacyjne?

W naszych kursach mogą wziąć udział dzieci w różnym wieku. Rozpoczynając od maluchów (6 lat), które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką i poznawaniem literek, przez nieco bardziej doświadczonych uczniów, stających przed nowym wyzwaniem (np. początek IV lub VII klasy) po przyszłorocznych maturzystów, którzy od września rozpoczną przygotowania do swojego egzaminu dojrzałości.

Program zajęć dostosowujemy elastycznie do potrzeb i możliwości naszych kursantów. Dlatego też często prowadzimy kursy m.in. dla dzieci ze zdiagnozowaną dysleksją czy z deficytami uwagi.

Terminy i lokalizacje

Kursy wakacyjne składają się z 10 spotkań, każde z nich trwa 90 minut. Nasz trener przyjedzie do Was  – zajęcia realizowane są najczęściej w domu klienta. W okresie wakacyjnym istnieje możliwość elastycznego dostosowania pory dnia i częstotliwości. Możemy na przykład spotykać się 2 lub 3 razy w tygodniu, w godzinach porannych lub popołudniowych. Wszystko zależy od Ciebie!

Zajęcia prowadzimy niemal na terenie całego Śląska np.: Katowice, Chorzów, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Zabrze, Mikołów, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Świętochłowice, Żory itp.


KONTAKT:

Napisz lub zadzwoń. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania:
Ewa Bensz: 796 044 614

e-mail: e.bensz@luckymind.pl  lub Facebook

 

 

Ewa Bensz
Ewa Bensz – Pedagog, trener, nauczyciel akademicki.

Od 10 lat związana z edukacją, prowadzi zarówno grupowe jak i indywidualne treningi kreatywności, warsztaty oraz kursy technik pamięciowych i szybkiego czytania, konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży. Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania, oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących.
Jej największą pasją jest nauczanie najmłodszych – pracuje z dziećmi, które mają problemy z nauką, są zagrożone dysleksją, wykluczeniem społecznym, z deficytami uwagi.
Regularnie publikuje artykuły z zakresu doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości i efektywnego uczenia się w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Interesuje się tematyką neurodydaktyki, prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP na kierunku Pedagogika, obecnie studiuje z pasją Psychologię kliniczną dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Kwalifikacje trenerskie uzyskała w ramach Szkoły Trenerów Grupy Trop, oraz projektu Eurotrener realizowanego przez CSiRO Meritum w Katowicach. Certyfikowany trener technik pamięciowych i szybkiego czytania ECU Efekt. Jest prelegentką konferencji poświęconych tematyce doradztwa zawodowego, psychologii oraz neuropsychologii; m.in.: II Międzynarodowego Sympozjum Neurodydaktyki Uniwersytetu Śląskiego, Konferencji Brainstorm Uniwersytetu Warszawskiego, W stronę człowieka – Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii i Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ewa Bensz on Facebook