Urodziny Lucky Mind – dziękujemy, że jesteście z nami!

Dokładnie dziś mija 6 lat, odkąd pojawiło się Lucky Mind 🙂 W tym obszarze zawodowym – trenera, nauczyciela, pedagoga – pracowaliśmy o wiele wcześniej, ale dokładnie 5 sierpnia 2013 roku po raz pierwszy mogliśmy Wam zakomunikować o firmie, którą wspólnie stworzyliśmy.

Na początku byliśmy jak mała łódeczka, bez własnego portu i ustalonego kierunku podróży… Dziś czujemy, że nasza firma, nasz zespół – staje się coraz bardziej stabilnym okrętem. A co najważniejsze – cały czas nabieramy nowego wiatru w żagle!

Mamy swój stały port – jest nim oczywiście efektywna nauka: techniki pamięciowe, kreatywność, szybkie czytanie. Ale jak to przy takich podróżach bywa, odkrywamy nowe lądy. Od kilku lat, coraz bardziej wyraźnie pojawia się na horyzoncie jedno hasło: spektrum autyzmu.

Dziś, przy okazji naszych szóstych urodzin, mamy ogromną przyjemność poinformować Was, że wpływamy na te błękitne wody z coraz większą energią i zaangażowaniem. Dlatego też, już niedługo – na naszej stronie pojawią się nowe treści dotyczące spektrum autyzmu, przede wszystkim – dotyczące tego, jak wygląda nauka dzieci ze spektrum. Staramy się też odpowiadać na Wasze potrzeby – więc jeśli chcielibyście o coś nas zapytać – pytajcie!

 

Dziękujemy że jesteście z nami!

Ewa Bensz
Ewa Bensz – Pedagog, trener, nauczyciel akademicki.

Od 10 lat związana z edukacją, prowadzi zarówno grupowe jak i indywidualne treningi kreatywności, warsztaty oraz kursy technik pamięciowych i szybkiego czytania, konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży. Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania, oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących.
Jej największą pasją jest nauczanie najmłodszych – pracuje z dziećmi, które mają problemy z nauką, są zagrożone dysleksją, wykluczeniem społecznym, z deficytami uwagi.
Regularnie publikuje artykuły z zakresu doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości i efektywnego uczenia się w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Interesuje się tematyką neurodydaktyki, prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP na kierunku Pedagogika, obecnie studiuje z pasją Psychologię kliniczną dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Kwalifikacje trenerskie uzyskała w ramach Szkoły Trenerów Grupy Trop, oraz projektu Eurotrener realizowanego przez CSiRO Meritum w Katowicach. Certyfikowany trener technik pamięciowych i szybkiego czytania ECU Efekt. Jest prelegentką konferencji poświęconych tematyce doradztwa zawodowego, psychologii oraz neuropsychologii; m.in.: II Międzynarodowego Sympozjum Neurodydaktyki Uniwersytetu Śląskiego, Konferencji Brainstorm Uniwersytetu Warszawskiego, W stronę człowieka – Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii i Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ewa Bensz on Facebook