Szybkie czytanie i techniki pamięciowe – kursy indywidualne dla dzieci

KURS:

Zajęcia dedykowane są dla dzieci od 7 roku życia. Cykl dziesięciu indywidualnych spotkań zaplanowany jest tak, aby przekazać wiedzę i umiejętności z zakresu technik pamięciowych, wspierać dzieci w samodzielnym procesie uczenia się, ćwiczyć koncentrację i uwagę. Dzięki ciekawym ćwiczeniom, przyjaznej atmosferze i doświadczonej trenerce – dziecko szybko zdobędzie nowe umiejętności, a nauka stanie się czystą przyjemnością i będzie kojarzyć się z zabawą. Kurs prowadzony na licencji i według scenariusza wielokrotnie nagradzanej sieci szkół ECU Efekt. Uwaga! Zajęcia skierowane również do dzieci z dysleksją!

JAKIE KORZYŚCI DAJĄ ZAJĘCIA INDYWIDUALNE?

Przede wszystkim – spotkania indywidualne pozwalają na całkowitym skupieniu się na procesie edukacyjnym dziecka. Indywidualne wsparcie i dostosowanie tempa, oraz rodzaju ćwiczeń sprawi, że dziecko będzie mogło w komfortowych warunkach uczyć się i rozwijać swoje umiejętności.

PROGRAM ZAJĘĆ:

Podczas zajęć przez zabawy i atrakcyjne prezentacje Twoje dziecko dowie się jak działa pamięć i pozna różne style uczenia się. Dzięki rożnym ćwiczeniom  będzie czytać znacznie szybciej rozumiejąc więcej niż do tej pory, szkolne lekcje staną się łatwiejsze, a nauka przyjemna.

 TEMATY:

 Mały geniusz – czyli mój mózg jest szybszy niż myślę.

 7 książek zamiast 1 – czyli ćwiczenia usprawniające czytanie i zwiększające zapamiętywanie

 Skup się – czyli efektywny techniki koncentracji uwagi, aby myśli podążały tam gdzie chcesz.

 Wiedza tajemna – czyli mnemotechniki i narzędzia pomagające pamiętać więcej niż Ci się wydaje

 Dotknąć, posłuchać czy zobaczyć – czyli efektywny styl uczenia się

Pracuj obrazami – czyli jak nasz mózg zapamiętuje najlepiej (mapy myśli)

 

EFEKTY:
• rozwija kreatywność,
• rozwija umiejętność sprawnego i płynnego czytania,
• pobudza do nauki, dzięki przyswojeniu technik ułatwiających notowanie,
• przyjazna atmosfera angażuje dzieci, stymuluje do efektywnej pracy,
• materiały prezentowane w postaci przystępnych ćwiczeń zachęcają do samodzielnej nauki.

 

TRENER:

Ewa Bensz

Ewa Bensz – pedagog, trener i pracownik dydaktyczny. Prowadzi szkolenia dla rad pedagogicznych z zakresu neurodydaktyki, czyli „uczenia przyjaznego mózgowi”. Właścicielka firmy szkoleniowo-doradczej Lucky Mind. Jest certyfikowanym trenerem „Grupy Trop” oraz „Szkoły Trenerów Meritum”. Prowadzi warsztaty i szkolenia m.in. z zakresu kontaktów z mediami, komunikacji interpersonalnej i aktywizacji zawodowej. Certyfikowany trener szybkiego czytania i efektywnego uczenia Europejskiego Centrum Uczenia EFEKT. Drugi obszar jej pracy obejmuje doradztwo zawodowe. Prowadzi zarówno indywidualne jak i grupowe konsultacje dla osób poszukujących pracy   lub zmieniających zawód.

 

MIEJSCE PROWADZENIA ZAJĘĆ

Cena kursu indywidualnego obejmuje dojazd do domu klienta.
Prowadzimy zajęcia w miastach: Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Piekary Śląskie, Bytom, Tarnowskie Góry, Zabrze, Gliwice, Sosnowiec, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Mikołów, Mysłowice.

 


KONTAKT:

Zapisz dziecko na kurs lub dowiedz się więcej.
Ewa Bensz: 796 044 614

e-mail: e.bensz@luckymind.pl  lub Facebook

Ewa Bensz
Ewa Bensz-Smagała – psycholog dziecięcy, oligofrenopedagog.

Od 2008 roku związana z edukacją, specjalizuje się w pracy z dziećmi z problemami edukacyjnymi, realizuje ścieżkę licencyjną w kierunku terapeuty behawioralnego.
Oprócz pracy w charakterze trenera technik pamięciowych w Lucky Mind, związana jest zawodowo z dwoma instytucjami: Centrum Terapii Behawioralnej w Gliwicach - gdzie prowadzi terapię dzieci ze spektrum autyzmu, oraz Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową - jako pracownik naukowo-dydaktyczny katedry Psychologii.
Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania, oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących.
Jej największą pasją jest nauczanie najmłodszych – pracuje z dziećmi, które mają problemy z nauką, są zagrożone dysleksją, wykluczeniem społecznym, z deficytami uwagi.
Regularnie publikuje artykuły z zakresu neurodydaktyki i efektywnego uczenia się w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Interesuje się tematyką kreatywności, prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.
Ewa Bensz on Facebook