Szybkie czytanie i techniki pamięciowe – kursy grupowe dla dzieci

W jaki sposób wspierać dziecko w codziennej nauce, jednocześnie dbając o relaks i dobre samopoczucie? Rozwiązanie, które godzi cele edukacyjne oraz chęć dzieci do zabawy to kurs efektywnej nauki. Poprzez ćwiczenia aktywizujące i gry edukacyjne dziecko poznaje techniki pamięciowe, uczy się szybkiego czytania i koncentracji.

Przyjazna atmosfera i doświadczenie trenerów spowodują, że kurs pomoże dzieciom rozwijać zdolności intelektualne, jednocześnie nie będzie nadmiernym obciążeniem w codziennych obowiązkach szkolnych.

Zapisz dziecko na kurs

Dzięki tym zajęciom Twoje dziecko:

  • poprawi zdolność koncentracji
  • rozwinie umiejętności sprawnego i płynnego czytania
  • usprawni pamięć krótko i długotrwałą
  • rozwinie kreatywność
  • poprawi sprawność komunikacji i umiejętność formułowania zdań
  • nauczy się systematycznej pracy i samodzielności
  • przyswoi techniki ułatwiające notowanie
  • nauczy się uczą jak prezentować i występować przed grupą

Udział w warsztatach umożliwi uczestnikom skrócenie czasu efektywnej nauki, wskaże, jak planować swój czas, a także wyposaży w narzędzia nowoczesnych technik uczenia się i zapamiętywania. Program zajęć umożliwia dopasowanie ćwiczeń do indywidualnych predyspozycji dzieci. Dzięki temu możemy zaproponować zadania doskonalące różne obszaru rozwoju edukacyjnego. W naszych kursach uczestniczą również dzieci z problemami czytelniczymi i zdiagnozowaną dysleksją.

 

Co nas wyróżnia?

szybkie czytanie i techniki pamięciowe kurs grupowy

Zajęcia opieramy o najnowsze osiągnięcia neurodydaktyki – czyli nauczania przyjaznego mózgowi.

Wiemy, że nauka może być efektywna jedynie jeśli będzie atrakcyjne w przekazie. Zdajemy sobie też sprawę, że motywacja do nauki pojawia się wtedy, gdy sam proces kojarzy się z przyjemnością.

Uczniowie biorą udział w ćwiczeniach i grach edukacyjnych, dzięki którym poznają techniki i narzędzia poprzez własne doświadczenie.

Podczas kursu przez cały czas budujemy przyjazną atmosferę, która wspiera kreatywne myślenie i chęć dzielenia się swoimi wynikami.

To wszystko sprawia, że dzieci nabierają pewności siebie, a w konsekwencji ich rozwój jest znacznie szybszy. Rodzice i opiekunowie mogą korzystać z  konsultacji z trenerem – ustalamy wspólnie indywidualny program treningowy, wyjaśniamy wątpliwości, omawiamy postępy i obszary wymagające doskonalenia.

Korzyści z kursu?

Moglibyśmy podpierać się wiedzą psychologiczną i szeroko opisać, co dzieci zyskują po ukończeniu kursy szybkiego czytania i technik pamięciowych. Jednak naszym zdaniem poniższa mapa myśli wykonana po zakończeniu kursu przez 13-letnią Emilkę obrazuje wszystkie korzyści.

Kiedy zaczynałam kurs, Emilka bardzo lubiła rysować. Jednak nauczyciele i rodzice postrzegali tę umiejętność jako niewinną zabawę, która nie przynosi korzyści. Rozdzielano więc Emilce czas na rysowanie — zabawę podczas której dziecko, może i dobrze się bawi, ale nie zdobywa nowych informacji. Oraz czas nauki — czyli czytanie książek, notowanie ważnych wydarzeń historycznych czy nauka tabliczki mnożenia.
Teraz Emilka korzysta z narzędzi mnemotechnicznych oraz map myśli, dzięki temu może rysować, kiedy tylko chce, bo każdy rysunek to ważna notatka, która wspomaga jej naukę.

Mapa myśli wykonana przez jedną z uczestniczek kursu


Terminy rozpoczęcia zajęć:

Trwa nabór na nowe grupy. Planowany termin rozpoczęcia zajęć: wrzesień i październik 2018

 

Ruda Śląska:

Orientacyjny termin rozpoczęcia zajęć: 10 października godz. 17:30 (środy)
Grupa wiekowa: 8 – 12 lat

Miejsce realizacji zajęć:
Śląski Inkubator Przedsiębiorczości
Ruda Śląska, ul. Karola Goduli 36,

Gliwice:

Orientacyjny termin rozpoczęcia zajęć: 11 października godz. 17:30 (czwartki)
Grupa wiekowa: 8 – 12 lat

Miejsce realizacji zajęć:
Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej
Gliwice, ul. ul. Strzody 10

 

Sosnowiec: (Rekrutacja zakończona)

Grupa dla dzieci I-III klasa: orientacyjny termin rozpoczęcia: 02.10.2018r. godzina 17:30 (wtorki)

Grupa dla dzieci IV-VIII: orientacyjny termin rozpoczęcia: 03.10.2018r. godzina 17:30 (środy)

Miejsce realizacji zajęć:
Wyższa Szkoła Humanitas
Sosnowiec, ul. Kilińskiego 43


Termin rozpoczęcia
zajęć uzależniony jest od zebrania odpowiedniej ilości uczestników. Minimalna liczba osób w grupie 4.


Czas trwania zajęć:

10 spotkań x 90 minut (jedna lekcja w tygodniu).

Cena

Koszt udziału w kursie wynosi 980 zł/osobę. W tej cenie każdy uczestnik otrzymuje zestaw podręczników, materiały ćwiczeniowe oraz dyplom ukończenia kursu. Płatność można rozłożyć na wygodne raty.

 

 

Zapisy:

strzalka_czerwona_2

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Na tej podstawie skontaktujemy się z Państwem w celu ustalenia szczegółów i zaprosimy na zajęcia organizacyjne.

W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu:
Ewa Bensz
e-mail: e.bensz@luckymind.pl
tel. kom. 796 044 614


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Wpisz poniżej dane, jeśli chcesz zapisać dziecko na kurs Szybkiego czytania i technik pamięciowych. Skontaktujemy się z Tobą.


Ewa Bensz
Ewa Bensz – Pedagog, trener, nauczyciel akademicki.

Od 10 lat związana z edukacją, prowadzi zarówno grupowe jak i indywidualne treningi kreatywności, warsztaty oraz kursy technik pamięciowych i szybkiego czytania, konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży. Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania, oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących.
Jej największą pasją jest nauczanie najmłodszych – pracuje z dziećmi, które mają problemy z nauką, są zagrożone dysleksją, wykluczeniem społecznym, z deficytami uwagi.
Regularnie publikuje artykuły z zakresu doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości i efektywnego uczenia się w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Interesuje się tematyką neurodydaktyki, prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP na kierunku Pedagogika, obecnie studiuje z pasją Psychologię kliniczną dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Kwalifikacje trenerskie uzyskała w ramach Szkoły Trenerów Grupy Trop, oraz projektu Eurotrener realizowanego przez CSiRO Meritum w Katowicach. Certyfikowany trener technik pamięciowych i szybkiego czytania ECU Efekt. Jest prelegentką konferencji poświęconych tematyce doradztwa zawodowego, psychologii oraz neuropsychologii; m.in.: II Międzynarodowego Sympozjum Neurodydaktyki Uniwersytetu Śląskiego, Konferencji Brainstorm Uniwersytetu Warszawskiego, W stronę człowieka – Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii i Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ewa Bensz on Facebook