Szybkie czytanie i techniki pamięciowe – kurs Sosnowiec

KURS

Szkoła, studia, praca, hobby. Motywy są różne, ale cel zawsze ten sam: efektywność. Nikt nie chce siedzieć w pracy  po godzinach czytając raporty czy  „zarywać nocki” ucząc się do egzaminu na następny dzień. Kurs „Szybkiego czytania i technik zapamiętywania” na pewno nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów. Pomoże jednak w znacznie szybszym absorbowaniu nowych treści, ich segregowaniu, selekcjonowaniu i ostatecznie zapamiętywaniu. W efekcie nauka i praca związana z czytaniem i kojarzeniem nowych informacji stanie się o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza.

Jeśli szukasz innych powodów żeby zapisać się na kurs, polecamy ten artykuł

 

TEMATY:

Każdy godzina kursu to spora dawka ćwiczeń i wiedzy teoretycznej podanej w przystępnej formie. Wychodzimy z założenia, że aby korzystać z jakiegoś narzędzia skutecznie, trzeba poznać przynajmniej podstawowe mechanizmy jego działania. Wiemy jednak, że jeśli coś jest mało interesujące, zapamiętanie tego jest o wiele trudniejsze. Podajemy więc wiedzę w bardzo przystępnej formie. Naszym celem jest nauczyć Cię jak najwięcej, ale nie kosztem pasji i motywacji. Dla nas nauka to najbardziej pożyteczna zabawa. Z takim podejściem nigdy nie przestaniesz chcieć się uczyć.

Mózg szybszy niż myśliszobalamy mity o pamięci i Twoich możliwościach.
Pamięć to nie kwestia talentu i predyspozycji, tylko narzędzi. Nie wbijasz widelcem gwoździ, ale próbujesz wtłuc do głowy dane, które nie chcą tam zostać. Dzięki temu modułowi dowiesz się czego potrzebuje Twój mózg, żeby pamiętać co co chcesz.

7 książek zamiast 1 – czyli ćwiczenia usprawniające czytanie i zwiększające zapamiętywanie.
Podczas gdy Ty kończysz czytać pierwszą książkę, ja odkładam na półkę siódmą. W skali miesiąca różnica jest niewielka, po roku widać różnicę, po dwudziestu  latach nie ma już czego porównywać. Techniki szybkiego czytania obrosły wieloma mitami. Podczas tego modułu rozprawiamy się z najczęstszymi  i uczymy solidnych fundamentów, które pozwolą Ci osiągnąć wyniki, które teraz wydają Ci się nierealne. Z reguły zaczynasz kurs czytając 200 słów na minutę, a kończysz w okolicach 600-1400. Zastanów się czy stać Cię na to, żeby czytać wolno.

Skup się – efektywne techniki koncentracji uwagi.
Koncentrację, można ćwiczyć tak samo jak szybkość czytania, pamięć i mięśnie. Masz problem ze skupieniem się na wykonywanych czynności? Ciągle odpływasz gdzieś myślami? Łapiesz się na tym, że zaczynasz przygotowując się do egzaminu,a kończysz na bezcelowym klikaniu po Internecie? Po tym module, to już nie będzie problem. Skupienie na rozwiązaniach i możliwościach, praca pełna koncentracji, to efekty których możesz oczekiwać.

Sztuczki pamięci – mnemotechniki i narzędzia pomagające pamiętać więcej niż Ci się wydaje, że to możliwe.
Sztuczki, których używali już starożytni Grecy i Rzymianie zapomniane na lata, wracają do łask. Wokół Ciebie jest coraz więcej danych do zapamiętania. Bez tych narzędzi nie dasz rady. „Wkuwanie” dat, faktów i wzorów to droga donikąd. Oceń stan swoich możliwości pamięciowych. Potrafisz zapamiętać w tej chwili w ciągu 5 minut 8 nowych numerów telefonów komórkowych? Po kursie zrobisz to bez problemu.

Dotknąć, posłuchać czy zobaczyć – style uczenia się i praktyczne zastosowanie.
Nauka nie musi skupiać się na czytaniu, pisaniu i powtarzaniu. Nawet najnudniejszy przedmiot, może stać się wyjątkową przygodą,wystarczy poruszyć wszystkie zmysły.

Pracuj obrazami –  jak nasz mózg zapamiętuje najlepiej (mapy myśli)
Zapomnij o zwykłych notatkach. Naucz się techniki dzięki której na jednej kartce zmieścisz wszystkie potrzebne Ci informacje.

 

EFEKTY:

• Zwiększenie tempa czytania o 300-700%
Zaczynasz czytając średnio 200-250 słów na minutę, kończysz czytając 600-1400 słów na minutę.

• Pamiętasz więcej z tego co czytasz
Według powszechnej opinii, czytając szybciej pamiętasz mniej. W praktyce zaczynasz kurs  pamiętając średnio 50-60, kończysz pamiętając 80-100% przeczytanego tekst. Czy podczas czytania zdarzyło Ci się kiedyś „odpłynąć” myślami gdzieś daleko i zorientować się po kilku stronach? Czytając wolno „zanudzasz” swój mózg, który szuka ciekawszych zajęć. Zwiększając tempo zmuszasz umysł do pracy.

• Lepsza koncentracja
Dzięki teorii i ćwiczeniom praktycznym wiesz jak skupić się nawet w niesprzyjających warunkach. Po ukończeniu kursu znasz mechanizmy rozpraszania, wiesz co Ci pomaga, a co przeszkadza.

• Znacznie lepsza pamięć
Siedem numerów telefonów, lista zakupów złożona z 15 produktów, zdjęcia i imiona 10 osób, kilka dat i wydarzeń. Na zakończenie kursu poprosimy Cię abyś zapamiętał to wszystko w 30 minut. Nie będziesz mieć z tym problemu.

• Nowe umiejętności
Zapisujesz się na kurs Szybkiego czytania i technik pamięciowych, po którym potrafisz szybciej czytać, więcej pamiętać ale przy okazji, nauczysz się żonglować. Po co? Dla koncentracji i szybszej nauki 😉

TRENER:


michal_smagala   Michał Smagała
absolwent London School of Public Relations. Od kilku lat związany ze śląską branżą  medialną. Trener technik szybkiego czytania i efektywnego zapamiętywanie ECU Efekt. Specjalizuje się w  szkoleniach dla młodzieży, dorosłych oraz dla biznesu. W styczniu rozpoczął wyzwanie „52 książki w 2015  r.”. Na bieżąco, możecie śledzić jego postępy na Facebooku.

 

 

 

ILE i GDZIE I KIEDY:


Kurs to: 8 spotkań po 2 godziny
Start: 17:30

Wyższa Szkoła Humanitas, Sosnowiec
Koszt: 600 zł

Kiedy zaczynamy?
Kurs rozpoczynamy po zebraniu się grupy min. 6 maksimum 12 osób.
Planowane rozpoczęcie kursu połowa maja, chyba że grupa zbierze się wcześniej.

 

 Masz pytania?

Zgłoś chęć udziału:
Michał Smagała: 739 056 464
e-mail: kontakt@luckymind.pl  lub Facebook

Michał Smagała
Dyrektor ds. Szkoleń, Marketingu i Public Relations w Quality Austria-Polska – międzynarodowej jednostce certyfikującej systemy zarządzania. Sekretarz Konsula Republiki Austrii w Katowicach. Absolwent London School od Public Relations od ponad 9 lat związany z branżą medialną i marketingową.

Trener i konsultant z zakresu komunikacji marketingowej, public relations, budowania wartości marki i produktów oraz efektywnego przetwarzania informacji dla pracowników umysłowych i kadry managerskiej. W 2015r. odpowiadał za komunikację medialną Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. Współpracował z wiodącymi firmami z branży przemysłowej, górniczej i deweloperskiej oraz wspierał start-upy w osiąganiu założonych celów. W Lucky Mind specjalizuje się w uczeniu dorosłych oraz studentów.
Michał Smagała on FacebookMichał Smagała on Linkedin