Szybkie czytanie i techniki pamięciowe dla dorosłych – kurs grupowy

Kurs szybkie czytanie i techniki pamięciowe dla dorosłych to kompleksowy program, dzięki któremu zapoznasz się  z podstawami teoretycznymi szybkiego czytania, przećwiczysz najważniejsze techniki pamięciowe oraz umiejętności aktywnego notowanie ważnych informacji.  Program oparty na najnowszych osiągnięciach neurodydaktyki, czyli nauki o tym jak uczy się mózg.

RAMOWY PROGRAM KURSU
SZYBKIEGO CZYTANIA I TECHNIK PAMIĘCIOWYCH DLA DOROSŁYCH

Każda godzina kursu to spora dawka ćwiczeń i wiedzy teoretycznej podanej w przystępnej formie. Wychodzimy z założenia, że aby korzystać z jakiegoś narzędzia skutecznie, trzeba poznać przynajmniej podstawowe mechanizmy jego działania, odczuć na sobie jego działanie i zakorzenić w codziennej praktyce.


Wybrane moduły tematyczne:

 • Poszerzanie pola widzenia
 • Ćwiczenie pamięci krótkotrwałej
 • Ćwiczenia ze wskaźnikiem
 • Ćwiczenia z metronomem
 • Mapy myśli w nauce (planowanie, projektowanie, zarządzanie, współpraca)
 • Mnemotechniki
 • Ćwiczenia koncentracji i skupienia uwagi

Efekty i korzyści dla uczestników kursu Szybkiego czytania i technik pamięciowych dla dorosłych:

Warsztaty grupowe z zakresu technik szybkiego czytania i metod pamięciowych pozwalają na osiągnięcie wymiernych efektów:

 • Zwiększenie tempa czytania o 300-700%
  Nasi kursanci zaczynają kurs czytając średnio 180 do 250 słów na minutę. Po zakończeniu kursu czytają średnio z prędkością 600-1400 słów na minutę.
 • Zwiększanie poziomu zapamiętywania przeczytanego materiału
  Według powszechnej opinii, czytając szybciej zapamiętujemy mniej. W praktyce kursanci rozpoczynający kurs pamiętają średnio 50-60% tego co przeczytali. Po zakończeniu kursu wartości te oscylują na poziomie 80-90%.
 • Lepsza koncentracja
  Dzięki teorii i ćwiczeniom praktycznym poprawiamy koncentrację i umiejętność skupienia się na zadaniach, nawet jeśli warunki zewnętrzne temu nie sprzyjają.
 • Znacznie lepsza pamięć
  Siedem numerów telefonów, lista zakupów złożona z 15 produktów, 10 osób nowo poznanych osób, kilka dat i wydarzeń. Na zakończenie kursu prosimy uczestników kursu, żeby zapamiętali wszystkie te informacje w 30 minut.

oraz

 • Poszerzenie możliwości zdobywania nowych informacji
 • Poprawa pamięci krótkotrwałej (operacyjnej) i długotrwałej
 • Zwiększenie koncentracji na wykonywanych czynnościach
 • Poprawa efektywności nauki i przyswajania informacji
 • Poprawa motywacji
 • Poznanie nowych metod notowania, zbierania i przetwarzania  informacji

W ramach kursu otrzymujesz:

 • Zestaw 2 podręczników, każdy ponad 60 stron
 • Komplet materiałów ćwiczeniowych
 • Certyfikat ukończenia szkolenia

DLA KOGO:

Kurs szybkiego czytania i technik pamięciowych przeznaczony jest dorosłych, młodzieży oraz studentów, którzy chcieliby poprawić jakość i szybkość czytania, usprawnić swoją pamięć, poprawić koncentrację i poznać efektywne techniki sporządzania notatek i przyswajania nowych informacji.

Często z naszych kursów korzystają:

 • Pracownicy biurowi i umysłowi, którzy chcą poprawić koncentrację na zadaniach i przyśpieszyć umiejętność przyswajania nowych informacji
 • Studenci,  w szczególności kierunków wymagających przyswajania dużej dawki informacji, w krótkim czasie (prawo, medycyna, rachunkowość, IT)
 • Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego lub na studia
 • Dorośli, zainteresowani poprawą szybkości i jakości czytanych treści

 

 

TRENER:

Michał Smagała – współwłaściciel Lucky Mind, Dyrektor ds. Szkoleń, Marketingu i Public Relations w Quality Austria-Polska – międzynarodowej jednostce certyfikującej systemy zarządzania. Sekretarz Konsula Republiki Austrii w Katowicach.  Absolwent London School of Public Relations. Specjalizuje się w uczeniu szybkiego czytania i technik pamięciowych dla biznesu, dorosłych oraz studentów.

Trener i konsultant z zakresu komunikacji marketingowej, public relations, budowania wartości marki i produktów oraz efektywnego przetwarzania informacji dla pracowników umysłowych i  kadry managerskiej. Odpowiadał m.in za komunikację medialną Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. Współpracował z wiodącymi firmami z branży przemysłowej, górniczej i deweloperskiej oraz wspierał start-upy w osiąganiu założonych celów.


Zapisz się:


Prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Na tej podstawie skontaktujemy się z Państwem w celu ustalenia szczegółów.

 

Dwie grupy szkoleniowe:

Grupa weekendowa:
Planowane terminy zajęć:
6-7.04.2019r., 13-14.04.2019r.
Zajęcia w godzinach: 09:00 – 13:00


Grupa w tygodniu (czwartki):
Planowane terminy zajęć:
4.04 ,  11.04 , 18.04, 25.04, 09.05.2019r.
Zajęcia w godzinach: 17:00 – 20:00

Miasto: Chorzów
Cena: 980 zł
(Możliwość opłaty w 2 ratach)

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

Zadzwoń lub napisz. Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Michał Smagała: 739 056 46, e-mail:  kontakt@luckymind.pl


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Wpisz poniżej dane, jeśli chcesz zapisać się na kurs Szybkiego czytania i technik pamięciowych. Skontaktujemy się z Tobą.


Ewa Bensz
Ewa Bensz – Pedagog, trener, nauczyciel akademicki.

Od 10 lat związana z edukacją, prowadzi zarówno grupowe jak i indywidualne treningi kreatywności, warsztaty oraz kursy technik pamięciowych i szybkiego czytania, konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży. Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania, oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących.
Jej największą pasją jest nauczanie najmłodszych – pracuje z dziećmi, które mają problemy z nauką, są zagrożone dysleksją, wykluczeniem społecznym, z deficytami uwagi.
Regularnie publikuje artykuły z zakresu doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości i efektywnego uczenia się w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Interesuje się tematyką neurodydaktyki, prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP na kierunku Pedagogika, obecnie studiuje z pasją Psychologię kliniczną dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Kwalifikacje trenerskie uzyskała w ramach Szkoły Trenerów Grupy Trop, oraz projektu Eurotrener realizowanego przez CSiRO Meritum w Katowicach. Certyfikowany trener technik pamięciowych i szybkiego czytania ECU Efekt. Jest prelegentką konferencji poświęconych tematyce doradztwa zawodowego, psychologii oraz neuropsychologii; m.in.: II Międzynarodowego Sympozjum Neurodydaktyki Uniwersytetu Śląskiego, Konferencji Brainstorm Uniwersytetu Warszawskiego, W stronę człowieka – Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii i Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ewa Bensz on Facebook