Szybkie czytanie i techniki pamięciowe dla dorosłych – kurs grupowy

Większość dorosłych wbrew powszechnym przekonaniom czyta niedbale zapominając sporą część ciężko zdobytych informacji. Niestety wszystko, to kwestia nawyków, które wynieśliśmy ze szkoły, a które towarzyszą nam w codziennym życiu ograniczając nasze możliwości. W czasach, gdzie dostęp do informacji jest łatwy i często bezpłatny, to ogromna strata.

Nawet czytając dwa razy szybciej  i korzystając z kilku ważnych technik pamięciowych odczujesz pozytywne efekty zmiany w pracy, szkole i codziennym życiu. Pytanie brzmi, jak chcesz wykorzystać nowe umiejętności?

 

DLACZEGO KURS SZYBKIE CZYTANIA I TECHNIK PAMIĘCIOWYCH?

Warsztaty grupowe z zakresu technik szybkiego czytania i metod pamięciowych pozwalają na osiągnięcie wymiernych efektów:

 • Zwiększenie tempa czytania o 300-700%
  Nasi kursanci zaczynają kurs czytając średnio 180 do 250 słów na minutę. Po zakończeniu kursu czytają średnio z prędkością 600-1400 słów na minutę.
 • Zwiększanie poziomu zapamiętywania przeczytanego materiału
  Według powszechnej opinii, czytając szybciej zapamiętujemy mniej. W praktyce kursanci rozpoczynający kurs pamiętają średnio 50-60% tego co przeczytali. Po zakończeniu kursu wartości te oscylują na poziomie 80-90%.
 • Lepsza koncentracja
  Dzięki teorii i ćwiczeniom praktycznym poprawiamy koncentrację i umiejętność skupienia się na zadaniach, nawet jeśli warunki zewnętrzne temu nie sprzyjają.
 • Znacznie lepsza pamięć
  Siedem numerów telefonów, lista zakupów złożona z 15 produktów, 10 osób nowo poznanych osób, kilka dat i wydarzeń. Na zakończenie kursu prosimy uczestników kursu, żeby zapamiętali wszystkie te informacje w 30 minut.

oraz

 • Poszerzenie możliwości zdobywania nowych informacji
 • Poprawa pamięci krótkotrwałej (operacyjnej) i długotrwałej
 • Poprawa efektywności nauki i przyswajania informacji
 • Poprawa motywacji i wiary we własne zdolności percepcji
 • Poznanie nowych metod notowania, zbierania i przetwarzania  informacji

 

Czego nauczysz się podczas kursu?

 • Jak czytać szybciej i lepiej niezależnie od trudności i rodzaju tekstu
 • Poznasz praktyczne techniki zapamiętywania znacznie większej ilości informacji
 • Jak sprawić, aby nauka nowych informacji stała się zabawą
 • Jak motywować się do pracy i nauki
 • Jak dobierać przerwy w nauce i pracy, aby nie tracić na efektywności
 • Jak czytać „nudne” informacje, aby zapamiętać więcej i nie musieć do nich wracać
 • Jak wykorzystać małe ilości czasu na duże ilości książek
 • Jak zaprojektować system nauki, który będzie wspierał Twoje naturalne zdolności

 

Co otrzymasz w ramach kursu?

 • 20 godzin praktycznej wiedzy i umiejętności
  Na sali szkoleniowej spotkamy się przez 4 dni (2 weekendy po 5 godzin) podczas.
 • Zestawy ćwiczeń do samodzielnego rozwijania kompetencji
  Pomiędzy spotkaniami otrzymasz serię do samodzielnego ćwiczenia (około 20 minut dziennie)
 • Zestaw 2 podręczników, każdy ponad 60 stron
  Podczas szkolenia oraz ćwicząc samodzielnie będziesz korzystać z dwóch podręczników z serią ćwiczeń o rożnym stopniu zaawansowania
 • Komplet materiałów ćwiczeniowych
  Poza podręcznikami otrzymasz od nas wszystkie niezbędne materiały dodatkowe: ołówki, zakładki, piłki i kości do treningu pamięci.
 • Certyfikat ukończenia szkolenia
  Na zakończenie kursu otrzymasz certyfikat ukończenia szkolenia
 • Miesięczne wsparcie po szkoleniu
  Przez miesiąc od zakończenia kursu, możesz skontaktować się z trenerem i zapytać o szczegóły, jak ćwiczyć dalej lub gdzie szukać kolejnych przydatnych informacji. Zależy nam na tym, aby nasi kursanci rozwijali swoje umiejętności nie tylko na sali szkoleniowej.

Czy kurs jest dla Ciebie?

Jeśli doczytałeś do tego paragrafu, to pewnie tak. Kurs szybkiego czytania i technik pamięciowych przeznaczony jest dla dorosłych, młodzieży oraz studentów, którzy chcieliby poprawić jakość i szybkość czytania, usprawnić swoją pamięć, poprawić koncentrację i poznać efektywne techniki sporządzania notatek i przyswajania nowych informacji.

Często z naszych usług korzystają:

 • Pracownicy biurowi i umysłowi, którzy chcą poprawić koncentrację na zadaniach i przyśpieszyć umiejętność przyswajania nowych informacji
 • Studenci,  w szczególności kierunków wymagających przyswajania dużej dawki informacji, w krótkim czasie (prawo, medycyna, rachunkowość, IT)
 • Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego lub na studia
 • Dorośli, zainteresowani poprawą szybkości i jakości czytanych treści


KTO CIĘ BĘDZIE SZKOLIŁ?

Michał Smagała – współwłaściciel Lucky Mind, Dyrektor ds. Szkoleń, Marketingu i Public Relations w oddziale międzynarodowej jednostki certyfikującej systemy zarządzania. Sekretarz Konsula Republiki Austrii w Katowicach.  Absolwent London School of Public Relations oraz Szkoły Trenerów Metrów i DEA Trening. To tyle, jeśli chodzi o wersję oficjalną.

Michał jest trenerem i konsultantem. Na co dzień pomaga firmom lepiej korzystać z ich zasobów m.in usprawniając efektywność pracy, szkoląc pracowników z szybkiego czytania, poprawiając komunikację i działania marketingowe. Michał czyta też rocznie ponad 50 książek i kilkaset artykułów. Z części robi obszerne notatki oraz projektuje ćwiczenia i eksperymenty dla siebie i swoich Klientów. W wolnych chwilach Michał nieregularnie przygotowuje się do półmaratonu, planuje kolejną wyprawę na kite surfingową oraz … czyta 🙂

Masz pytania?

Zdaję sobie sprawę, że na jednej stronie nie da się wyjaśnić wszystkiego. Załóżmy, że nasza propozycja wydała Ci się na tym etapie atrakcyjna, ale w Twojej głowie pojawiły się dodatkowe pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi.

To świetny moment, żeby je zadać. Możesz skontaktować się z nami na kilka sposobów:

Dzwoniąc: Michał Smagała tel. 739-056-464

Pisząc maila: m.smagala@luckymind.pl

Wysyłając wiadomość przez Facebooka lub Messengera (po prawej stronie jest okno czatu)


Zapisz się:

To już koniec prezentacji. Dołączysz do nas i będziesz czytać szybciej?

 

Miejsce i termin szkolenia:

Grupa weekendowa:

Planowane terminy zajęć:
6-7 kwietnia 2019r oraz 13-14 kwietnia 2019r.

Zajęcia w rozpoczynamy o godz: 09:00 i kończymy około godz: 14:00

Miasto: Chorzów
Cena: 980 zł od osoby


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Wpisz poniżej dane, jeśli chcesz zapisać się na kurs Szybkiego czytania i technik pamięciowych. Skontaktujemy się z Tobą.


 

A Ty jak wykorzystasz swoje nowe kompetencje?

Anna, 23 lata, studentka medycyny

Ania zapisała się na kurs, ponieważ kierunek, który wybrała jest bardzo wymagający. Mimo tego, że poświęcała każdą wolną chwilę na naukę, jej oceny pozostawiały sporo do życzenia, kolejne zaległości rosły w bardzo szybkim tempie, a na horyzoncie pojawiło się widmo, poprawiania semestru.

Ania podniosła średnią szybkość czytania z 200 słów na minutę do 1100, a średni poziom zrozumienia i zapamiętania teksty z 50% do 85%. Dzięki zastosowaniu technik pamięciowych oraz notatek nielinearnych Ania była w stanie opanować potrzeby materiał w znacznie, krótszym czasie na lepszym poziomie niż inni studenci. Jej oceny poprawiły się znacząco. Oczywiście teraz Ania nadal poświęca dużo czasu na naukę, ale wie już jak robić to skutecznie, jest pewna swoich możliwości i znajduje czas na spotkania ze znajomymi oraz sport.

Katarzyna, 36 lat, asystentka biura zarządu

Kasia zapisała się na kurs, ponieważ zauważyła u siebie spadek koncentracji. Jednym z obowiązków Kasi było prowadzenie kalendarza spotkań dla trzech prezesów zarządu. Ze względu na gorący okres w firmie, sytuacja dynamicznie się zmieniała i łatwo było popełnić błąd, który kosztował sporo energii i emocji.

Kasia podniosła średnią prędkość czytania z 180 słów na minutę do 854 , a średni poziom zrozumienia i zapamiętania czytanego tekstu z 65% do 90%. Notatki nielinearne wykorzystała do zarządzania kalendarzem swoich przełożonych – dzięki temu miała wszystkie informacje w jednym miejscu niezależnie od ilości zmian, jakie zachodziły w trakcie tygodnia. Techniki pamięciowe wykorzystała w ramach ćwiczeń do codziennych obowiązków. Znalazła też czas na lekturę dla przyjemności.

Michał, 35 lat, manager międzynarodowej korporacji

Michał zapisał się na kurs kierowany ambicją oraz chęcią rozwoju. Zaczynając kurs był już na kierowniczym stanowisku ze sporą odpowiedzialnością, dodatkowo zapisał się na studia podyplomowe i intensywny kurs nauki trzeciego języka obcego. Okazało się jednak, że ilość lektur na studiach, materiałów w pracy oraz intensywna nauka języka, to spore obciążenie.

Michał ze względu na obowiązki zawodowe nie ćwiczył sumiennie pomiędzy spotkaniami. Podniósł średnią szybkość czytania z 200 słów na minutę do 450, a poziom zrozumienia i zapamiętania tekstu z 50% do 75%. Przekonał się do wykorzystania notatek nielinearnych i wykorzystał je do nauki na studia oraz w pracy zawodowej.

Monika, 43 lata, pracownik administracji samorządowej

Monika zapisała się na kurs ponieważ większość jej czasu w pracy to zadania związane z przetwarzaniem informacji. Po kilku latach na stanowisku Monika zauważyła, że jej umiejętność koncentracji jest coraz słabsza, a stos dokumentów do przetworzenia coraz większy.

Monika podniosła średnią prędkość czytania z 209 słów na minutę do 680, a poziom zrozumienia i zapamiętania z 60% do 95%. Po 3 tygodniach od zakończenia kursu Monice udało się „odkopać” z zaległości. Co więcej jej efektywność została zauważona i dostała propozycje awansu.


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Wpisz poniżej dane, jeśli chcesz zapisać się na kurs Szybkiego czytania i technik pamięciowych. Skontaktujemy się z Tobą.


Ewa Bensz
Ewa Bensz – Pedagog, trener, nauczyciel akademicki.

Od 10 lat związana z edukacją, prowadzi zarówno grupowe jak i indywidualne treningi kreatywności, warsztaty oraz kursy technik pamięciowych i szybkiego czytania, konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży. Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania, oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących.
Jej największą pasją jest nauczanie najmłodszych – pracuje z dziećmi, które mają problemy z nauką, są zagrożone dysleksją, wykluczeniem społecznym, z deficytami uwagi.
Regularnie publikuje artykuły z zakresu doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości i efektywnego uczenia się w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Interesuje się tematyką neurodydaktyki, prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP na kierunku Pedagogika, obecnie studiuje z pasją Psychologię kliniczną dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Kwalifikacje trenerskie uzyskała w ramach Szkoły Trenerów Grupy Trop, oraz projektu Eurotrener realizowanego przez CSiRO Meritum w Katowicach. Certyfikowany trener technik pamięciowych i szybkiego czytania ECU Efekt. Jest prelegentką konferencji poświęconych tematyce doradztwa zawodowego, psychologii oraz neuropsychologii; m.in.: II Międzynarodowego Sympozjum Neurodydaktyki Uniwersytetu Śląskiego, Konferencji Brainstorm Uniwersytetu Warszawskiego, W stronę człowieka – Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii i Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ewa Bensz on Facebook