Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe Neurodydaktyki

Po raz drugi mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Was do udziału w wydarzeniu, które skupia pasjonatów neuronauk. W tym roku odbędzie się IV Sympojzum, organizowane przez Uniwersytet Śląski w Katowicach. Przewodniczącym komitetu naukowego jest znany Wam już dr Marek Kaczmarzyk – wybitny neurobiolog, ewolucjonista i neurodydaktyk. Niejednokrotnie polecaliśmy Wam (i nadal polecamy!) wszelkie publikacje oraz nagrania, w których dr Kaczmarzyk tłumaczy zawiłe zagadnienia związane z naszą pamięcią.

Gośćmi tegorocznej edycji są wybitni naukowcy, specjaliści z obszaru psychoterapii, seksuologii, psychologii klinicznej i neuropsychologii. Wśród czołówki prelegentów znajduje się m.in. prof. dr. hab. Zbigniew Lew-Starowicz, dr Marzena Żylińska, dr hab. prof UAM Jacek Pyżalski.

W tym roku ponownie w programie Sympozjum pojawi się Lucky Mind. Ewa Bensz-Smagała przedstawi krytyczne spojrzenie na neurony lustrzane – teorię, która od lat rewolucjonizuje neuronauki. Czy faktycznie ta grupa neuronów odpowiada na empatię i interpretację ludzkich zachowań? Czy możemy za ich pomocą wytłumaczyć zaraźliwe ziewanie, synestezję bólową lub masową histerię?

Być może uda się odpowiedzieć na te pytania już w najbliższy piątek 🙂

Szczegółowe informacje na temat Sympozjum, program oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj.

Ewa Bensz
Ewa Bensz – Pedagog, trener, nauczyciel akademicki.

Od 10 lat związana z edukacją, prowadzi zarówno grupowe jak i indywidualne treningi kreatywności, warsztaty oraz kursy technik pamięciowych i szybkiego czytania, konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży. Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania, oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących.
Jej największą pasją jest nauczanie najmłodszych – pracuje z dziećmi, które mają problemy z nauką, są zagrożone dysleksją, wykluczeniem społecznym, z deficytami uwagi.
Regularnie publikuje artykuły z zakresu doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości i efektywnego uczenia się w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Interesuje się tematyką neurodydaktyki, prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP na kierunku Pedagogika, obecnie studiuje z pasją Psychologię kliniczną dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Kwalifikacje trenerskie uzyskała w ramach Szkoły Trenerów Grupy Trop, oraz projektu Eurotrener realizowanego przez CSiRO Meritum w Katowicach. Certyfikowany trener technik pamięciowych i szybkiego czytania ECU Efekt. Jest prelegentką konferencji poświęconych tematyce doradztwa zawodowego, psychologii oraz neuropsychologii; m.in.: II Międzynarodowego Sympozjum Neurodydaktyki Uniwersytetu Śląskiego, Konferencji Brainstorm Uniwersytetu Warszawskiego, W stronę człowieka – Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii i Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ewa Bensz on Facebook