Neurony na start – warsztat gier planszowych w Humanitas

Trening koncentracji i uwagi nie musi być nudny i żmudny! Zapraszamy na warsztat gier planszowych… ale nie byle jakich 🙂

Trenerzy technik pamięciowych zaprezentują najciekawsze gry, które rozwijają koncentrację, spostrzegawczość i kreatywność. Każda forma aktywności z wykorzystaniem gier planszowych integruje całą rodzinę, rozgrzewa neurony i poprawia codzienne funkcjonowanie.

Warsztat adresowany jest do Seniorów, członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

Uczestnicy będą mieli okazję poznać praktycznie zasady wykorzystania gier, spotkanie będzie miało charakter warsztatowo-treningowy. Każdy uczestnik otrzyma również komplet materiałów z opisem zastosowania prezentowanych gier.

Prowadzący:
Ewa Bensz-Smagała – pedagog, trener technik pamięciowych, metodyk. Pracuje z dziećmi z zaburzeniami uwagi, z problemami czytelniczymi.
Magdalena Mirowska – coach, trener technik pamięciowych. Specjalizuje się w nauczaniu szybkiego czytania dzieci i dorosłych oraz treningu pamięci młodzieży maturalnej.

Zapisy: marlena.cichy@humanitas.edu.pl

Ewa Bensz
Ewa Bensz – Pedagog, trener, nauczyciel akademicki.

Od 10 lat związana z edukacją, prowadzi zarówno grupowe jak i indywidualne treningi kreatywności, warsztaty oraz kursy technik pamięciowych i szybkiego czytania, konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży. Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania, oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących.
Jej największą pasją jest nauczanie najmłodszych – pracuje z dziećmi, które mają problemy z nauką, są zagrożone dysleksją, wykluczeniem społecznym, z deficytami uwagi.
Regularnie publikuje artykuły z zakresu doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości i efektywnego uczenia się w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Interesuje się tematyką neurodydaktyki, prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP na kierunku Pedagogika, obecnie studiuje z pasją Psychologię kliniczną dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Kwalifikacje trenerskie uzyskała w ramach Szkoły Trenerów Grupy Trop, oraz projektu Eurotrener realizowanego przez CSiRO Meritum w Katowicach. Certyfikowany trener technik pamięciowych i szybkiego czytania ECU Efekt. Jest prelegentką konferencji poświęconych tematyce doradztwa zawodowego, psychologii oraz neuropsychologii; m.in.: II Międzynarodowego Sympozjum Neurodydaktyki Uniwersytetu Śląskiego, Konferencji Brainstorm Uniwersytetu Warszawskiego, W stronę człowieka – Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii i Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ewa Bensz on Facebook