Lucky Mind na Silesia Bazaar Kids

W niedzielę 15 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach stanie ponad 100 stoisk nietuzinkowych polskich marek oferujących ubranka, zabawki, gadżety i wiele innych unikatowych produktów. Program wydarzenia będzie obfitował w liczne działania skierowane do przyszłych, jak i obecnych rodziców, a także ich pociech. Będzie to prawdziwy festiwal świadomych rodzin.

W tym roku znajdziecie również w programie warsztaty przygotowane przez Lucky Mind:

Umysł jak Ferrari – warsztat technik pamięciowych dla dzieci. Co wspólnego ma konik morski ze śrubokrętem? Czy Bolesław Chrobry potrafi jeździć na słoniu? Takie, i inne historie mogą być idealnym uzupełnieniem codziennej nauki. W jaki sposób? Z wykorzystaniem technik pamięciowych budowa ślimaka może być ciekawą historyjką a 40 słówek z języka niemieckiego to różne przedmioty w pokoju dziecka. Nauka nie musi być nudna! O tym przekonają się wszystkie dzieci, które zapraszamy na nasz warsztat.

Neurotajemnice, czyli jak uczy się mózg dziecka – warsztat dla rodziców. Mózg staje się w pełni ukształtowany dopiero ok. 20 roku życia. Co dzieje się do tego czasu? Możemy porównać to do ogromnego placu budowy. Jak w tym ciągłym procesie zmian uczy się nasze dziecko? Przede wszystkim przyjmuje informacje zabawne, ciekawe i kolorowe. Niekoniecznie są to informacje ważne z punktu widzenia rodzica i nauczyciela. W jaki sposób to zmienić, i jak wykorzystać potencjał naturalnej ciekawości poznawczej, dowiedzą się uczestnicy warsztat

W programie znajdziecie również ciekawe warsztaty m.in. kreatywne budowle klocków LEGO, programowanie gier, wychowania czy bezpieczeństwa dzieci.

Pełny opis programu znajdziecie tutaj.

Partnerzy wydarzenia: BMW, Helen Doron, On Lemon. Partner merytoryczny: SilesiaDzieci.pl.

Ewa Bensz
Ewa Bensz – Pedagog, trener, nauczyciel akademicki.

Od 10 lat związana z edukacją, prowadzi zarówno grupowe jak i indywidualne treningi kreatywności, warsztaty oraz kursy technik pamięciowych i szybkiego czytania, konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży. Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania, oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących.
Jej największą pasją jest nauczanie najmłodszych – pracuje z dziećmi, które mają problemy z nauką, są zagrożone dysleksją, wykluczeniem społecznym, z deficytami uwagi.
Regularnie publikuje artykuły z zakresu doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości i efektywnego uczenia się w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Interesuje się tematyką neurodydaktyki, prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP na kierunku Pedagogika, obecnie studiuje z pasją Psychologię kliniczną dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Kwalifikacje trenerskie uzyskała w ramach Szkoły Trenerów Grupy Trop, oraz projektu Eurotrener realizowanego przez CSiRO Meritum w Katowicach. Certyfikowany trener technik pamięciowych i szybkiego czytania ECU Efekt. Jest prelegentką konferencji poświęconych tematyce doradztwa zawodowego, psychologii oraz neuropsychologii; m.in.: II Międzynarodowego Sympozjum Neurodydaktyki Uniwersytetu Śląskiego, Konferencji Brainstorm Uniwersytetu Warszawskiego, W stronę człowieka – Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii i Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ewa Bensz on Facebook