Lucky Mind na Silesia Bazaar Kids

W niedzielę 15 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach stanie ponad 100 stoisk nietuzinkowych polskich marek oferujących ubranka, zabawki, gadżety i wiele innych unikatowych produktów. Program wydarzenia będzie obfitował w liczne działania skierowane do przyszłych, jak i obecnych rodziców, a także ich pociech. Będzie to prawdziwy festiwal świadomych rodzin.

W tym roku znajdziecie również w programie warsztaty przygotowane przez Lucky Mind:

Umysł jak Ferrari – warsztat technik pamięciowych dla dzieci. Co wspólnego ma konik morski ze śrubokrętem? Czy Bolesław Chrobry potrafi jeździć na słoniu? Takie, i inne historie mogą być idealnym uzupełnieniem codziennej nauki. W jaki sposób? Z wykorzystaniem technik pamięciowych budowa ślimaka może być ciekawą historyjką a 40 słówek z języka niemieckiego to różne przedmioty w pokoju dziecka. Nauka nie musi być nudna! O tym przekonają się wszystkie dzieci, które zapraszamy na nasz warsztat.

Neurotajemnice, czyli jak uczy się mózg dziecka – warsztat dla rodziców. Mózg staje się w pełni ukształtowany dopiero ok. 20 roku życia. Co dzieje się do tego czasu? Możemy porównać to do ogromnego placu budowy. Jak w tym ciągłym procesie zmian uczy się nasze dziecko? Przede wszystkim przyjmuje informacje zabawne, ciekawe i kolorowe. Niekoniecznie są to informacje ważne z punktu widzenia rodzica i nauczyciela. W jaki sposób to zmienić, i jak wykorzystać potencjał naturalnej ciekawości poznawczej, dowiedzą się uczestnicy warsztat

W programie znajdziecie również ciekawe warsztaty m.in. kreatywne budowle klocków LEGO, programowanie gier, wychowania czy bezpieczeństwa dzieci.

Pełny opis programu znajdziecie tutaj.

Partnerzy wydarzenia: BMW, Helen Doron, On Lemon. Partner merytoryczny: SilesiaDzieci.pl.

Ewa Bensz
Ewa Bensz-Smagała – psycholog dziecięcy, oligofrenopedagog.

Od 2008 roku związana z edukacją, specjalizuje się w pracy z dziećmi z problemami edukacyjnymi, realizuje ścieżkę licencyjną w kierunku terapeuty behawioralnego.
Oprócz pracy w charakterze trenera technik pamięciowych w Lucky Mind, związana jest zawodowo z dwoma instytucjami: Centrum Terapii Behawioralnej w Gliwicach - gdzie prowadzi terapię dzieci ze spektrum autyzmu, oraz Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową - jako pracownik naukowo-dydaktyczny katedry Psychologii.
Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania, oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących.
Jej największą pasją jest nauczanie najmłodszych – pracuje z dziećmi, które mają problemy z nauką, są zagrożone dysleksją, wykluczeniem społecznym, z deficytami uwagi.
Regularnie publikuje artykuły z zakresu neurodydaktyki i efektywnego uczenia się w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Interesuje się tematyką kreatywności, prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.
Ewa Bensz on Facebook