Lucky Mind w gronie ekspertów portalu Silesia Dzieci

Miło nam poinformować o nawiązanej współpracy merytorycznej z serwisem Silesia Dzieci. Jest to portal tworzony i stworzony przez rodziców, specjalistów z zakresu psychologii, dietetyki i zdrowia skupiający się na dzieciach i ich codziennych potrzebach. SD zawiera bogate informacje z całego województwa, znajdziecie tam m.in. wpisy na temat atrakcji turystycznych skierowanych do najmłodszych, praktyczne porady na tematy edukacyjne, kulinarne i zdrowotne. Znajdziecie tutaj np. recenzje książek, przepisy na zdrowe lody czy zapowiedzi ciekawych wydarzeń.

Na łamach portalu będziemy opisywać ćwiczenia z zakresu treningu pamięci i kreatywności, przedstawiać praktyczne wskazówki dotyczące efektywnej nauki, a także polecać Wam ciekawe książki o dzieciach i dla dzieci 🙂

Zapraszamy do lektury naszego pierwszego artykułu tutaj.

Ewa Bensz
Ewa Bensz – Pedagog, trener, nauczyciel akademicki.

Od 10 lat związana z edukacją, prowadzi zarówno grupowe jak i indywidualne treningi kreatywności, warsztaty oraz kursy technik pamięciowych i szybkiego czytania, konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży. Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania, oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących.
Jej największą pasją jest nauczanie najmłodszych – pracuje z dziećmi, które mają problemy z nauką, są zagrożone dysleksją, wykluczeniem społecznym, z deficytami uwagi.
Regularnie publikuje artykuły z zakresu doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości i efektywnego uczenia się w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Interesuje się tematyką neurodydaktyki, prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP na kierunku Pedagogika, obecnie studiuje z pasją Psychologię kliniczną dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Kwalifikacje trenerskie uzyskała w ramach Szkoły Trenerów Grupy Trop, oraz projektu Eurotrener realizowanego przez CSiRO Meritum w Katowicach. Certyfikowany trener technik pamięciowych i szybkiego czytania ECU Efekt. Jest prelegentką konferencji poświęconych tematyce doradztwa zawodowego, psychologii oraz neuropsychologii; m.in.: II Międzynarodowego Sympozjum Neurodydaktyki Uniwersytetu Śląskiego, Konferencji Brainstorm Uniwersytetu Warszawskiego, W stronę człowieka – Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii i Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ewa Bensz on Facebook