Kursy wakacyjne z Lucky Mind

Błogie wakacyjne lenistwo to nie dla nas! W drugiej połowie lata zapraszamy na wakacyjne kursy technik pamięciowych i szybkiego czytania. Od 7 sierpnia rozpoczynamy intensywne kursy efektywnej nauki dla dzieci i młodzieży.

Nasz kurs obejmuje:

10 spotkań x 1,5 godziny

3 spotkania w tygodniu

Lokalizacja: Katowice, Sosnowiec i Chorzów.

Godziny: 10:00 lub 16:00

Program zajęć:

Podczas zajęć przez zabawy i atrakcyjne prezentacje Twoje dziecko dowie się jak działa pamięć i pozna różne style uczenia się. Dzięki zróżnicowanym ćwiczeniom  będzie czytać znacznie szybciej rozumiejąc więcej niż do tej pory,  szkolne lekcje staną się łatwiejsze, a nauka przyjemna.

 Tematy:

  • Mały geniusz – czyli mój mózg jest szybszy niż myślę.
  • 7 książek zamiast jednej – czyli ćwiczenia usprawniające czytanie i zwiększające zapamiętywanie
  • Skup się – czyli efektywne techniki koncentracji uwagi, aby myśli podążały tam gdzie chcesz.
  • Wiedza tajemna – czyli mnemotechniki i narzędzia pomagające pamiętać więcej niż Ci się wydaje
  • Dotknąć, posłuchać czy zobaczyć – czyli efektywny styl uczenia się
  • Pracuj obrazami – czyli jak nasz mózg zapamiętuje najlepiej (mapy myśli)

Efekty:

Przyjazna atmosfera oparta na zaufaniu i zabawie angażuje dzieci i stymuluje do efektywnej pracy. Materiały prezentowane w postaci przystępnych ćwiczeń, zachęcają do dalszej nauki. W efekcie u dzieci zwiększa się poziom kreatywności, znacząco poprawia się umiejętność płynnego czytania i koncentracji. Dodatkowo dzięki znajomości technik pamięciowych i metod notowanie dzieci łatwiej zdobywają nową wiedzę, robią to znacznie szybciej i co najważniejsze sprawia im to radość.

 

Szczegółowe informacje oraz zapisy:

e.bensz@luckymind.pl

tel. 796 044 614

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Ewa Bensz
Ewa Bensz – Pedagog, trener, nauczyciel akademicki.

Od 10 lat związana z edukacją, prowadzi zarówno grupowe jak i indywidualne treningi kreatywności, warsztaty oraz kursy technik pamięciowych i szybkiego czytania, konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży. Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania, oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących.
Jej największą pasją jest nauczanie najmłodszych – pracuje z dziećmi, które mają problemy z nauką, są zagrożone dysleksją, wykluczeniem społecznym, z deficytami uwagi.
Regularnie publikuje artykuły z zakresu doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości i efektywnego uczenia się w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Interesuje się tematyką neurodydaktyki, prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP na kierunku Pedagogika, obecnie studiuje z pasją Psychologię kliniczną dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Kwalifikacje trenerskie uzyskała w ramach Szkoły Trenerów Grupy Trop, oraz projektu Eurotrener realizowanego przez CSiRO Meritum w Katowicach. Certyfikowany trener technik pamięciowych i szybkiego czytania ECU Efekt. Jest prelegentką konferencji poświęconych tematyce doradztwa zawodowego, psychologii oraz neuropsychologii; m.in.: II Międzynarodowego Sympozjum Neurodydaktyki Uniwersytetu Śląskiego, Konferencji Brainstorm Uniwersytetu Warszawskiego, W stronę człowieka – Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii i Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ewa Bensz on Facebook