Kurs: Szybkie czytanie i techniki pamięciowe – Chorzów

KURS:
Jeśli myślisz o przyszłości swojego dziecka, kurs to prezent, który będzie procentował przez lata. Zajęcia dedykowane dla dzieci (od 10 roku życia) i młodzieży. Kurs obejmuje techniki zwiększające szybkość czytania, poprawiające koncentrację, uczące nowoczesnych technik zapamiętywania. Dzięki ciekawym ćwiczeniom, przyjaznej atmosferze i doświadczonej trenerce – Twoje dziecko szybko zdobędzie nowe umiejętności, a nauka stanie się czystą przyjemnością i będzie kojarzyć się z zabawą. Kurs prowadzimy na licencji i według scenariusza wielokrotnie nagradzanej sieci szkół ECU Efekt. Uwaga! Zajęcia skierowane również do dzieci z dysleksją

 

PROGRAM ZAJĘĆ:

girl-187677_1280Podczas zajęć przez zabawy i atrakcyjne prezentacje Twoje dziecko dowie się jak działa pamięć i pozna różne style uczenia się. Dzięki rożnym ćwiczeniom  będzie czytać znacznie szybciej rozumiejąc więcej niż do tej pory, szkolne lekcje staną się łatwiejsze, a nauka przyjemna.

TEMATY:

Mały geniusz – czyli mój mózg jest szybszy niż myślę.

 7 książek zamiast 1 – czyli ćwiczenia usprawniające czytanie i zwiększające zapamiętywanie

 Skup się – czyli efektywny techniki koncentracji uwagi, aby myśli podążały tam gdzie chcesz.

Wiedza tajemna – czyli mnemotechniki i narzędzia pomagające pamiętać więcej niż Ci się wydaje

Dotknąć, posłuchać czy zobaczyć – czyli efektywny styl uczenia się

Pracuj obrazami – czyli jak nasz mózg zapamiętuje najlepiej (mapy myśli)

 

EFEKTY:
• rozwija kreatywność,
• rozwija umiejętność sprawnego i płynnego czytania,
• pobudza do nauki, dzięki przyswojeniu technik ułatwiających notowanie,
• zajęcia w małych grupach i przyjaznej atmosferze angażują dzieci, stymulują do efektywnej pracy,
• materiały prezentowane w postaci przystępnych ćwiczeń zachęcają do samodzielnej pracy.

 

TRENER:

Ewa Bensz Ewa Bensz – pedagog, trener i pracownik dydaktyczny. Prowadzi szkolenia dla rad pedagogicznych z zakresu neurodydaktyki, czyli „uczenia przyjaznego mózgowi”. Właścicielka firmy szkoleniowo-doradczej Lucky Mind. Jest certyfikowanym trenerem „Grupy Trop” oraz „Szkoły Trenerów Meritum”. Prowadzi warsztaty i szkolenia m.in. z zakresu kontaktów z mediami, komunikacji interpersonalnej i aktywizacji zawodowej. Certyfikowany trener szybkiego czytania i efektywnego uczenia Europejskiego Centrum Uczenia EFEKT. Drugi obszar jej pracy obejmuje doradztwo zawodowe. Prowadzi zarówno indywidualne jak i grupowe konsultacje dla osób poszukujących pracy   lub zmieniających zawód.

 

KIEDY i GDZIE:

Przewidywany start: 22 października 2014 r. godz: 17:30
Koszt: 600 zł (możliwość rozłożenia opłaty na 3 raty)

MIEJSCE:
Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3, Chorzów-Centrum


KONTAKT:

Zapisz dziecko na kurs lub dowiedz się więcej.
Ewa Bensz: 796 044 614,
Michał Smagała: 739 056 464

e-mail: kontakt@luckymind.pl  lub Facbook

UWAGA RABAT:
Polub nas na Facebooku, uzyskaj rabat w wysokości 5% i zarezerwuj miejsce na kursie.

Michał Smagała
Dyrektor ds. Szkoleń, Marketingu i Public Relations w Quality Austria-Polska – międzynarodowej jednostce certyfikującej systemy zarządzania. Sekretarz Konsula Republiki Austrii w Katowicach. Absolwent London School od Public Relations od ponad 9 lat związany z branżą medialną i marketingową.

Trener i konsultant z zakresu komunikacji marketingowej, public relations, budowania wartości marki i produktów oraz efektywnego przetwarzania informacji dla pracowników umysłowych i kadry managerskiej. W 2015r. odpowiadał za komunikację medialną Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. Współpracował z wiodącymi firmami z branży przemysłowej, górniczej i deweloperskiej oraz wspierał start-upy w osiąganiu założonych celów. W Lucky Mind specjalizuje się w uczeniu dorosłych oraz studentów.
Michał Smagała on FacebookMichał Smagała on Linkedin