Kurs indywidualny: Szybkie czytanie i techniki pamięciowe

KURS

Szkoła, studia, praca, hobby. Motywy są różne, ale cel zawsze ten sam: efektywność. Nikt nie chce siedzieć w pracy  po godzinach czytając raporty czy  „zarywać nocki” ucząc się do egzaminu na następny dzień. Kurs „Szybkiego czytania i technik zapamiętywania” na pewno nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów. Pomoże jednak w znacznie szybszym absorbowaniu nowych treści, ich segregowaniu, selekcjonowaniu i ostatecznie zapamiętywaniu. W efekcie nauka i praca związana z czytaniem i kojarzeniem nowych informacji stanie się o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza.

Jeśli szukasz innych powodów żeby zapisać się na kurs, polecamy Ci artykuł Po co Ci kurs szybkiego czytania i technik pamięciowych? 7 prostych powodów.

TEMATY:

Każdy godzina kursu to spora dawka ćwiczeń i wiedzy teoretycznej podanej w przystępnej formie. Wychodzimy z założenia, że aby korzystać z jakiegoś narzędzia skutecznie, trzeba poznać przynajmniej podstawowe mechanizmy jego działania, odczuć na sobie jego działanie i zakorzenić w codziennej praktyce.

Poniżej przykładowe tematy, które realizujemy podczas spotkań z szybkiego czytania:

Mózg szybszy niż myślisz – obalamy mity o pamięci

7 książek zamiast 1 – czyli ćwiczenia usprawniające czytanie i zwiększające zapamiętywanie

Skup się – efektywne techniki koncentracji uwagi

Sztuczki pamięci – mnemotechniki i narzędzia pomagające pamiętać więcej niż Ci się wydaje, że to możliwe

Dotknąć, posłuchać czy zobaczyć – style uczenia się i praktyczne zastosowanie

Pracuj obrazami –  jak nasz mózg zapamiętuje najlepiej (mapy myśli)

 

EFEKTY:

• Zwiększenie tempa czytania o 300-700%
Zaczynasz czytając średnio 200-250 słów na minutę, kończysz czytając 600-1400 słów na minutę.

• Pamiętasz więcej z tego co czytasz
Według powszechnej opinii, czytając szybciej pamiętasz mniej. W praktyce zaczynasz kurs  pamiętając średnio 50-60, kończysz pamiętając 80-100% przeczytanego tekst. Czy podczas czytania zdarzyło Ci się kiedyś „odpłynąć” myślami gdzieś daleko i zorientować się po kilku stronach? Czytając wolno „zanudzasz” swój mózg, który szuka ciekawszych zajęć. Zwiększając tempo zmuszasz umysł do pracy.

• Lepsza koncentracja
Dzięki teorii i ćwiczeniom praktycznym wiesz jak skupić się nawet w niesprzyjających warunkach. Po ukończeniu kursu znasz mechanizmy rozpraszania, wiesz co Ci pomaga, a co przeszkadza.

• Znacznie lepsza pamięć
Siedem numerów telefonów, lista zakupów złożona z 15 produktów, zdjęcia i imiona 10 osób, kilka dat i wydarzeń. Na zakończenie kursu poprosimy Cię abyś zapamiętał to wszystko w 30 minut. Nie będziesz mieć z tym problemu.

• Nowe umiejętności
Zapisujesz się na kurs Szybkiego czytania i technik pamięciowych, po którym potrafisz szybciej czytać, więcej pamiętać ale przy okazji, nauczysz się żonglować. Po co? Dla koncentracji i szybszej nauki 😉

Jeśli szukasz Kursu szybkiego czytania i technik pamięciowych dla dzieci zapraszam tutaj

TRENER:

Michał Smagała - trener szybkiego czytania i technik pamięciowych Lucky Mind.
Michał Smagała – trener szybkiego czytania i technik pamięciowych Lucky Mind.

Michał Smagała – współwłaściciel Lucky Mind, Dyrektor ds. Szkoleń, Marketingu i Public Relations w Quality Austria-Polska – międzynarodowej jednostce certyfikującej systemy zarządzania. Sekretarz Konsula Republiki Austrii w Katowicach.  Absolwent London School of Public Relations od ponad 9 lat związany z branżą medialną  i marketingową. Specjalizuje się w uczeniu szybkiego czytania i technik pamięciowych dla biznesu, dorosłych oraz studentów.

Trener i konsultant z zakresu komunikacji marketingowej, public relations, budowania wartości marki i produktów oraz efektywnego przetwarzania informacji dla pracowników umysłowych i  kadry managerskiej. Odpowiadał m.in za komunikację medialną Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. Współpracował z wiodącymi firmami z branży przemysłowej, górniczej i deweloperskiej oraz wspierał start-upy w osiąganiu założonych celów. Zobacz jakie książki przeczytał w ramach wyzwania „52 książki w 2015 r.”.

 

ILE i GDZIE:

Kurs to: 8 spotkań po 2 godziny.

Kursy indywidualne z reguły przeprowadzamy w domu klienta.
Zajęcia prowadzimy na terenie całego woj. śląskiego szczególnie w: Chorzowie, Katowicach, Bytomiu, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Czeladzi, Będzinie, Rudzie Śląskiej i Świętochłowicach, Tychach.

DLA KOGO:

Kurs szybkiego czytania przeznaczony jest dla osób dorosłych i studentów, którzy na co dzień mierzą się ze sporymi dawkami nowych informacji. Z naszych usług często korzystają managerowie wyższego i średniego szczebla, specjaliści w branży IT, programiści, prawnicy, specjaliści ds. finansów, pracownicy sektora administracyjnego, którzy odpowiadają za przetwarzanie informacji (umowy, dokumenty, projekty) oraz lekarze. Pracujemy również ze studentami, w większości kierunków technicznych, prawa, medycyny, rachunkowości.

Podczas indywidualnego kursu szybkiego czytania i technik pamięciowych dopasowujemy się do predyspozycji i celów naszych Klientów. Zawsze staramy się dostosować program i ćwiczenia zwiększyć efekty naszej wspólnej pracy.

 

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

 

Zadzwoń lub napisz. Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Michał Smagała: 739 056 464

e-mail:  kontakt@luckymind.pl

Michał Smagała
Dyrektor ds. Szkoleń, Marketingu i Public Relations w Quality Austria-Polska – międzynarodowej jednostce certyfikującej systemy zarządzania. Sekretarz Konsula Republiki Austrii w Katowicach. Absolwent London School od Public Relations od ponad 9 lat związany z branżą medialną i marketingową.

Trener i konsultant z zakresu komunikacji marketingowej, public relations, budowania wartości marki i produktów oraz efektywnego przetwarzania informacji dla pracowników umysłowych i kadry managerskiej. W 2015r. odpowiadał za komunikację medialną Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. Współpracował z wiodącymi firmami z branży przemysłowej, górniczej i deweloperskiej oraz wspierał start-upy w osiąganiu założonych celów. W Lucky Mind specjalizuje się w uczeniu dorosłych oraz studentów.
Michał Smagała on FacebookMichał Smagała on Linkedin