Konsultacje edukacyjne

Nasza praca to nie tylko kursy technik pamięciowych i szybkiego czytania. Robimy, i chcemy robić dla Was o wiele więcej. Wiemy, że nasi kursanci często napotykają na drodze swojej edukacji różnorodne wyzwania i problemy. To właśnie z myślą o naszych najważniejszych odbiorcach – dzieciach, przygotowaliśmy dodatkową propozycję kursów.

Program zajęć przygotowaliśmy w odpowiedzi na Wasze pytania i problemy, ale pamiętaj – przede wszystkim liczy się dla nas komfort naszych uczniów i skuteczność – dlatego jesteśmy w stanie dostosować czas, program i zagadnienia w odpowiedzi na indywidualne potrzeby.

Główne założenie programu to elastyczność – nigdy nie stosujemy dokładnie takich samych metod w różnych przypadkach – wiemy, że każde dziecko jest inne, każde z nich ma swoje wyzwania, problemy, mocne strony i słabości. Dlatego też naszą pracę porównujemy trochę do układanki puzzli – dobieramy takie elementy, które tworzą w końcu obraz całości.

Pozostawiamy do Państwa dyspozycji zespół trenerów, specjalizujących się w różnych obszarach pracy z dziećmi oraz młodzieżą. Posiadane kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe pozwalają nam na zaspokojenie potrzeb edukacyjnych w różnych obszarach – rozpoczynając od nauki czytania dzieci na etapie edukacji wczesnoszkolnej, kończąc na egzaminie maturalnym czy sesji egzaminacyjnej na studiach wyższych. Pełny skład naszego zespołu sprawdzisz tutaj.

Wsparcie w terapii dysleksji

Zajęcia dedykowane uczniom, którzy borykają się z problemami czytelniczymi. W oparciu o szeroki wachlarz metod (m.in. formy pracy i terapii pozytywnie zaopiniowane przez Polskie Towarzystwo Dysleksji) pomagamy dzieciom w pokonaniu bariery czytania.

Zajęcia te proponujemy na różnym etapie edukacji (również przed otrzymaniem ostatecznej diagnozy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej).

W zależności od rodzaju problemu stosujemy:

  • Metodę Domana – techniki czytania globalnego,
  • Naukę sylab (m.in. z wykorzystaniem metody krakowskiej),
  • Ćwiczenia symultaniczno-sekwencyjne,
  • Metodę strukturalną – prosty i przystępny sposób nauki czytania i pisania dla najmłodszych
  • Metody łączone z wykorzystaniem dodatkowych materiałów

Nauka czytania

Zajęcia adresowane do dzieci pomiędzy 5 a 7 rokiem życia. Zajęcia prowadzone w formie gier edukacyjnych, wprowadzają dzieci w świat liter i słów poprzez zabawę. Dzięki temu, dzieci poznając i ucząc się kolejnych liter jednocześnie uczą się, że czytanie nie stanowi żmudnego i przykrego obowiązku. Nasza trenerka Angelika z niesamowitą cierpliwością i niegasnącym entuzjazmem towarzyszy najmłodszym dzieciom na każdym kroku pokonywania trudności. Dzięki jej pracy wiele maluchów przeczytało samodzielnie swoją pierwszą książkę.

Wsparcie w nauce dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

W przypadku dodatkowych wyzwań i barier w procesie samodzielnego uczenia się, oferujemy wsparcie w zakresie ćwiczeń poprawiających koncentrację, naukę samodzielnej pracy, radzenie sobie ze stresem, naukę czytania dzieci ze spectrum autyzmu.

 

Przygotowanie do egzaminów

Nasi specjaliści, trenerzy i pedagodzy są do dyspozycji również w sytuacjach „wyjątkowych”. Egzamin językowy, sesja czy egzamin dojrzałości – to tylko niektóre z wyzwań, podczas których towarzyszymy naszym kursantom. Oferujemy wtedy nie tylko podstawowy kurs technik pamięciowych i szybkiego czytania, ale także doradztwo w zakresie zarządzania czasem, ustalania priorytetów z wykorzystaniem narzędzi coachingowych i trenerskich.

Nasi trenerzy: Magda i Michał to specjaliści, którzy z jednej strony są wymagający i konsekwentni, a z drugiej bardzo kontaktowi i życzliwi. Potrafią wskazać odpowiednią drogę do realizacji celów, na każdym etapie monitorując postępy – dzięki temu przygotowania do trudnego egzaminu nie spędzają już snu z powiek.

Jeśli masz inne potrzeby, wyzwania czy pytania – skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy!

Kontakt:

Ewa Bensz- Smagała
t: 796-044-614
@: e.bensz@luckymind.pl