Kongres Praktyków Biznesu z Lucky Mind

Już po raz kolejny mamy zaszczyt zaprosić Państwa na ogólnopolskie wydarzenie – Kongres Praktyków Biznesu. W dniach 27 – 29 września w murach Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu zagości ponad trzydziestu prelegentów, praktyków z zakresu sprzedaży, psychologii biznesu, autoprezentacji i nowoczesnych technologii.

Głównymi zamierzeniami tegorocznego, trzydniowego Kongresu są propagowanie nauki oraz transfer jej osiągnięć do biznesu, wzmacnianie partnerstwa pomiędzy naukowcami a podmiotami biznesowymi oraz upowszechnianie wiedzy na temat innowacji społecznych. Poprzednie edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem gromadząc najlepszych ekspertów w swoich dziedzinach oraz łącznie blisko tysiąc uczestników.

Do przeprowadzenia prelekcji podczas wydarzenia zaproszeni zostali cenieni eksperci z obszarów łączących naukę i biznes. Tegoroczną edycję zaszczycą swoją obecnością m.in. Maciej Orłoś, dr Irena Kamińska-Radomska, Szymon Hołownia oraz Kamil Pawelski – Ekskluzywny Menel. Ponadto, wykłady poprowadzą przedstawiciele świata nauki reprezentujący uczelnie z całej Polski i eksperci Wyższej Szkoły Humanitas.

Podczas Kongresu po raz kolejny zostaną wręczone nagrody HumanitAS, dedykowane firmom wyróżniającym się pod kątem innowacyjności, przedsiębiorczości i etyki prowadzenia biznesu. Dodatkowo, podczas drugiego dnia wydarzenia odbędą się Targi Pracy współorganizowane przez Urząd Pracy w Sosnowcu.

Patronat honorowy nad III Kongresem Nauki i Biznesu. Nauka Napędza! objął Marszałek Województwa Śląskiego oraz blisko trzydziestu przedstawicieli samorządów z województw śląskiego i małopolskiego,  m.in. Starosta Gliwicki, Prezydent Miasta Katowice, Prezydent Miasta Jaworzno, Prezydent Miasta Zawiercie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Wśród kilkudziesięciu partnerów wydarzenia znaleźli się m.in. Regionalna Izba Gospodarcza, Agencja Rozwoju Lokalnego, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Brand24, AMB Sp. z o.o., Optokom, Centrum  Rozwoju Kobiet Class Ladies oraz PKM Sosnowiec.

Lucky Mind również znalazła się wśród partnerów wydarzenia – uczestnicy Kongresu będą mieli okazję wziąć udział w losowaniu nagród sponsorów, wśród nich znajduje się również voucher na kurs szybkiego czytania dla biznesu.

Szczegółowe informacje, program wydarzenia oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się tutaj.

Ewa Bensz
Ewa Bensz – Pedagog, trener, nauczyciel akademicki.

Od 10 lat związana z edukacją, prowadzi zarówno grupowe jak i indywidualne treningi kreatywności, warsztaty oraz kursy technik pamięciowych i szybkiego czytania, konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży. Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania, oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących.
Jej największą pasją jest nauczanie najmłodszych – pracuje z dziećmi, które mają problemy z nauką, są zagrożone dysleksją, wykluczeniem społecznym, z deficytami uwagi.
Regularnie publikuje artykuły z zakresu doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości i efektywnego uczenia się w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Interesuje się tematyką neurodydaktyki, prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP na kierunku Pedagogika, obecnie studiuje z pasją Psychologię kliniczną dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Kwalifikacje trenerskie uzyskała w ramach Szkoły Trenerów Grupy Trop, oraz projektu Eurotrener realizowanego przez CSiRO Meritum w Katowicach. Certyfikowany trener technik pamięciowych i szybkiego czytania ECU Efekt. Jest prelegentką konferencji poświęconych tematyce doradztwa zawodowego, psychologii oraz neuropsychologii; m.in.: II Międzynarodowego Sympozjum Neurodydaktyki Uniwersytetu Śląskiego, Konferencji Brainstorm Uniwersytetu Warszawskiego, W stronę człowieka – Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii i Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ewa Bensz on Facebook