Jesienny webinar o efektywnej nauce – zapraszamy!

Chcesz przekonać się, jak działa pamięć, czy techniki pamięciowe to dobry sposób na wsparcie dziecka w codziennej nauce i jak rozpocząć trening efektywnej nauki – to zapraszamy.

 

WEBINAR:
Jak pomóc dziecku w nauce. Mnemotechniki w praktyce

10 września o godz. 19:00
bezpłatne spotkanie online.


Zapisz się na webinar: jak pomóc dziecku w nauce
 

Ilość miejsc jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisz się już teraz lub zapoznaj się ze szczegółami poniżej.

O CZYM BĘDZIEMY ROZMAWIAĆ?

  • procesie zapamiętywania – czyli, dlaczego pamiętamy tylko niektóre informacje, i dlaczego zapominamy
  • sposobach uczenia się za pomocą mnemotechnik
  • prostych metodach planowania nauki i powtarzania materiału

DLA KOGO?

Na spotkanie zapraszamy wszystkich: rodziców, nauczycieli i pedagogów, a także – samych uczniów 🙂 Spotkanie prowadzę w sposób interaktywny, który pozwala na praktyczne przećwiczenie przykładowych mnemotechnik i zrozumienie procesu zapamiętywania.

CZEGO SIĘ DOWIESZ?

  • jak zachęcić dziecko do samodzielnej nauki
  • jakie są sposoby poprawy koncentracji
  • jak efektywnie zaplanować przerwy w trakcie nauki
  • jak ćwiczyć kreatywność i pamięć

Wiem z jakimi wyzwaniami dzieci muszą się mierzyć w szkole. Na co dzień towarzyszę naszym kursantom, wskazując im bardziej atrakcyjne i przystępne metody przyswajania materiału.

Pewnie każdy z nas zna to z dzieciństwa. Tradycyjne metody uczenia się, to ślęczenie nad książkami i próby wtłoczenia wszystkich ważnych informacji do głowy na siłę. Niestety ilość materiału stale rośnie.Wraz z nim rośnie również stres i zniechęcenie. W konsekwencji dzieci tracą wiarę we własne możliwości, nauka kojarzy im się z czymś nieprzyjemnym i naturalnie stara się jej unikać.

Podczas naszego spotkania pokażę Ci jak wspierać dziecko w nauce i pomóc mu na nowo rozbudzić ciekawość i odnaleźć frajdę z uczeniu się. Tak, to możliwe.

PREZENT DLA UCZESTNIKÓW:

Każda osoba, która weźmie udział w webinarium, otrzyma: bezpłatny konspekt z opracowaniem zawierającym opis technik uczenia się.

 

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY WEBINAR:

OPINIE Z POPRZEDNIEJ EDYCJI:

Opinie z webinaru: Jak uczyć dziecko

 

„Podoba mi się Pani podejście do swojej pracy, poczucie humoru i jak zawsze pozytywne nastawienie!” P. Kasia

„Mnóstwo nowych informacji, podanych w atrakcyjny i przystępny sposób”
P. Maria

 

„Nawet mój sześcioletni syn ćwiczył podczas webinaru, słuchał z uwagą”
P. Angelika

 

PROWADZĄCA:

Ewa Bensz-Smagała – z wykształcenia pedagog, trener technik pamięciowych i doradca zawodowy, od ponad 12 lat związana z edukacją i szkolnictwem wyższym. Specjalizuje się w tematyce efektywnej nauki; treningu pamięci, mnemotechnik, nauki szybkiego czytania, terapii dysleksji. Stawia na praktykę – szkolenia prowadzone są w sposób warsztatowy, aktywny, bazując na materiałach wymaganych w szkole. Zawsze stara się dbać o dobrą atmosferę na zajęciach, budując dzięki temu poczucie bezpieczeństwa i swobody swoich uczniów.

 

Zapisz się na webinar: jak pomóc dziecku w nauce

Do zobaczenia 10 września o godz. 19:00

Ewa Bensz
Ewa Bensz – Pedagog, trener, nauczyciel akademicki.

Od 10 lat związana z edukacją, prowadzi zarówno grupowe jak i indywidualne treningi kreatywności, warsztaty oraz kursy technik pamięciowych i szybkiego czytania, konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży. Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania, oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących.
Jej największą pasją jest nauczanie najmłodszych – pracuje z dziećmi, które mają problemy z nauką, są zagrożone dysleksją, wykluczeniem społecznym, z deficytami uwagi.
Regularnie publikuje artykuły z zakresu doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości i efektywnego uczenia się w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Interesuje się tematyką neurodydaktyki, prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP na kierunku Pedagogika, obecnie studiuje z pasją Psychologię kliniczną dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Kwalifikacje trenerskie uzyskała w ramach Szkoły Trenerów Grupy Trop, oraz projektu Eurotrener realizowanego przez CSiRO Meritum w Katowicach. Certyfikowany trener technik pamięciowych i szybkiego czytania ECU Efekt. Jest prelegentką konferencji poświęconych tematyce doradztwa zawodowego, psychologii oraz neuropsychologii; m.in.: II Międzynarodowego Sympozjum Neurodydaktyki Uniwersytetu Śląskiego, Konferencji Brainstorm Uniwersytetu Warszawskiego, W stronę człowieka – Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii i Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ewa Bensz on Facebook