Ekspert Lucky Mind dla portalu Silesia Kids

Wraz z nowym rokiem szkolnym pojawia się potrzeba wsparcia dzieci i rodziców w codziennych zmaganiach edukacyjnych. Szkoła to nie tylko sama nauka – warto kształtować u dzieci spostrzegawczość, kreatywność i umiejętność samodzielnej pracy. Szczególnie trudne jest to na początku roku szkolnego, kiedy rozleniwieni błogim lenistwem z większym trudem przystępujemy do codziennych obowiązków. Co więcej – kilka miesięcy bez treningu pamięci powoduje, że część informacji w tajemniczy sposób znika z zakamarków naszego mózgu 😉 Warto więc rozpocząć prosty trening, dzięki któremu nauka już na początku będzie łatwiejsza. Na łamach portalu Silesia dzieci, trener technik pamięciowych Lucky Mind radzi jak rozpocząć zabawę z fitnessem mózgu. Do artykułu zapraszamy tutaj.

Ewa Bensz
Ewa Bensz – Pedagog, trener, nauczyciel akademicki.

Od 10 lat związana z edukacją, prowadzi zarówno grupowe jak i indywidualne treningi kreatywności, warsztaty oraz kursy technik pamięciowych i szybkiego czytania, konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży. Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania, oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących.
Jej największą pasją jest nauczanie najmłodszych – pracuje z dziećmi, które mają problemy z nauką, są zagrożone dysleksją, wykluczeniem społecznym, z deficytami uwagi.
Regularnie publikuje artykuły z zakresu doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości i efektywnego uczenia się w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Interesuje się tematyką neurodydaktyki, prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP na kierunku Pedagogika, obecnie studiuje z pasją Psychologię kliniczną dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Kwalifikacje trenerskie uzyskała w ramach Szkoły Trenerów Grupy Trop, oraz projektu Eurotrener realizowanego przez CSiRO Meritum w Katowicach. Certyfikowany trener technik pamięciowych i szybkiego czytania ECU Efekt. Jest prelegentką konferencji poświęconych tematyce doradztwa zawodowego, psychologii oraz neuropsychologii; m.in.: II Międzynarodowego Sympozjum Neurodydaktyki Uniwersytetu Śląskiego, Konferencji Brainstorm Uniwersytetu Warszawskiego, W stronę człowieka – Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii i Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ewa Bensz on Facebook