Ekspert Lucky Mind dla portalu Silesia Kids

Wraz z nowym rokiem szkolnym pojawia się potrzeba wsparcia dzieci i rodziców w codziennych zmaganiach edukacyjnych. Szkoła to nie tylko sama nauka – warto kształtować u dzieci spostrzegawczość, kreatywność i umiejętność samodzielnej pracy. Szczególnie trudne jest to na początku roku szkolnego, kiedy rozleniwieni błogim lenistwem z większym trudem przystępujemy do codziennych obowiązków. Co więcej – kilka miesięcy bez treningu pamięci powoduje, że część informacji w tajemniczy sposób znika z zakamarków naszego mózgu 😉 Warto więc rozpocząć prosty trening, dzięki któremu nauka już na początku będzie łatwiejsza. Na łamach portalu Silesia dzieci, trener technik pamięciowych Lucky Mind radzi jak rozpocząć zabawę z fitnessem mózgu. Do artykułu zapraszamy tutaj.

Ewa Bensz
Ewa Bensz-Smagała – psycholog dziecięcy, oligofrenopedagog.

Od 2008 roku związana z edukacją, specjalizuje się w pracy z dziećmi z problemami edukacyjnymi, realizuje ścieżkę licencyjną w kierunku terapeuty behawioralnego.
Oprócz pracy w charakterze trenera technik pamięciowych w Lucky Mind, związana jest zawodowo z dwoma instytucjami: Centrum Terapii Behawioralnej w Gliwicach - gdzie prowadzi terapię dzieci ze spektrum autyzmu, oraz Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową - jako pracownik naukowo-dydaktyczny katedry Psychologii.
Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania, oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących.
Jej największą pasją jest nauczanie najmłodszych – pracuje z dziećmi, które mają problemy z nauką, są zagrożone dysleksją, wykluczeniem społecznym, z deficytami uwagi.
Regularnie publikuje artykuły z zakresu neurodydaktyki i efektywnego uczenia się w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Interesuje się tematyką kreatywności, prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.
Ewa Bensz on Facebook