Efektywna nauka na II Forum Przedsiębiorczości

Zapraszamy serdecznie do udziału II Forum Przedsiębiorczości w Sosnowcu, które odbędzie się 20  i 21 kwietnia br. w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym.

 

Nasz trener – Pani Ewa Bensz – poprowadzi warsztaty z zakresu efektywnej nauki i technik pamięciowych.

Motywem przewodnim tegorocznego Forum będzie synergia Biznesu, Ekologii,  Pracy i Edukacji. Podczas spotkania odbędą się liczne panele tematyczne i warsztaty, poruszające najbardziej istotne kwestie z punktu widzenia przedsiębiorczości. Poruszony zostanie m.in. temat PPP, innowacji, obecnych trendów  w rekrutacji czy kształcenia ustawicznego oraz bycia Eko – przedsiębiorcą. Szczególnie zapraszamy na prelekcje i warsztaty prowadzone przez ekspertów WSH.

Forum Przedsiębiorczości jest wydarzeniem, podczas którego spotykają się przedstawiciele firm z  Województwa Śląskiego. Zaproszeni eksperci i przedsiębiorcy dyskutować będą  o ważnych aspektach rozwoju biznesu i edukacji miasta Sosnowiec, jak i miast partnerskich.

 

Pełny program konferencji znajdziesz tutaj.

Ewa Bensz
Ewa Bensz – Pedagog, trener, nauczyciel akademicki.

Od 10 lat związana z edukacją, prowadzi zarówno grupowe jak i indywidualne treningi kreatywności, warsztaty oraz kursy technik pamięciowych i szybkiego czytania, konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży. Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania, oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących.
Jej największą pasją jest nauczanie najmłodszych – pracuje z dziećmi, które mają problemy z nauką, są zagrożone dysleksją, wykluczeniem społecznym, z deficytami uwagi.
Regularnie publikuje artykuły z zakresu doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości i efektywnego uczenia się w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Interesuje się tematyką neurodydaktyki, prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP na kierunku Pedagogika, obecnie studiuje z pasją Psychologię kliniczną dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Kwalifikacje trenerskie uzyskała w ramach Szkoły Trenerów Grupy Trop, oraz projektu Eurotrener realizowanego przez CSiRO Meritum w Katowicach. Certyfikowany trener technik pamięciowych i szybkiego czytania ECU Efekt. Jest prelegentką konferencji poświęconych tematyce doradztwa zawodowego, psychologii oraz neuropsychologii; m.in.: II Międzynarodowego Sympozjum Neurodydaktyki Uniwersytetu Śląskiego, Konferencji Brainstorm Uniwersytetu Warszawskiego, W stronę człowieka – Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii i Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ewa Bensz on Facebook