Bezpłatne szkolenia otwarte dla nauczycieli

Miło nam poinformować, że w ramach współpracy z Wyższą Szkoła Humanitas rozpoczynamy realizację cyklu bezpłatnych szkoleń dla rad pedagogicznych.

Pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach prowadzone są warsztaty w pięciu obszarach terytorialnych.

My serdecznie zapraszamy na cykl: Jak promować kształcenie zawodowe? Skuteczne techniki promocji szkół kształcących w zawodach. Uczestnicy naszego szkolenia poznają m.in. nowoczesne sposoby budowania wizerunku szkoły, budowania relacji i współpracy z partnerami zewnętrznymi oraz organizacji wydarzeń promujących placówkę.

W ofercie znajdziecie Państwo również szkolenia z zakresu organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz awansu zawodowego nauczycieli.

Szczegółowe informacje organizacyjne znajdziecie Państwo na stronie Wyższej Szkoły Humanitas 🙂

 

Ewa Bensz
Ewa Bensz – Pedagog, trener, nauczyciel akademicki.

Od 10 lat związana z edukacją, prowadzi zarówno grupowe jak i indywidualne treningi kreatywności, warsztaty oraz kursy technik pamięciowych i szybkiego czytania, konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży. Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania, oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących.
Jej największą pasją jest nauczanie najmłodszych – pracuje z dziećmi, które mają problemy z nauką, są zagrożone dysleksją, wykluczeniem społecznym, z deficytami uwagi.
Regularnie publikuje artykuły z zakresu doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości i efektywnego uczenia się w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Interesuje się tematyką neurodydaktyki, prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP na kierunku Pedagogika, obecnie studiuje z pasją Psychologię kliniczną dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Kwalifikacje trenerskie uzyskała w ramach Szkoły Trenerów Grupy Trop, oraz projektu Eurotrener realizowanego przez CSiRO Meritum w Katowicach. Certyfikowany trener technik pamięciowych i szybkiego czytania ECU Efekt. Jest prelegentką konferencji poświęconych tematyce doradztwa zawodowego, psychologii oraz neuropsychologii; m.in.: II Międzynarodowego Sympozjum Neurodydaktyki Uniwersytetu Śląskiego, Konferencji Brainstorm Uniwersytetu Warszawskiego, W stronę człowieka – Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii i Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ewa Bensz on Facebook