Aukcja charytatywna dla Rafała!

Serdecznie zachęcamy do udziału w licytacji dla Rafała. 17-letni chłopak potrzebuje wsparcia w postaci specjalistycznej terapii, leków oraz turnusu rehabilitacyjnego. Po otrzymaniu diagnozy ASD, Rafał przez wiele lat uczestniczył w zajęciach terapeutycznych. Niestety okres dorastania i zmiany hormonalne w jego organizmie sprawiły, że wszystkie umiejętności, które zdołał wypracować przez lata, podlegają teraz regresji.

Ataki agresji nie pozwalają mu na uczestniczenie w życiu społecznym, szczególnie w wolontariacie – gdzie miał wielu przyjaciół i uczył się nowych umiejętności. Rodzina Rafała wraz z grupą znajomych postanowiła założyć aukcję – terapeuci, nauczyciele a także ludzie którzy nawet nie znają go osobiście – udostępniają na aukcji wartościowe przedmioty i usługi, np. Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej zaoferowało kursy specjalistyczne!

Postanowiliśmy również włączyć się do tej szlachetnej inicjatywy – na aukcję przygotowaliśmy kurs efektywnej nauki! Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej szlachetnej zbiórce.

Szczegółowe informacje na temat Rafała znajdziecie tutaj (kliknij).

Zbiórkę znajdziesz też na Facebooku – tutaj (kliknij).

Link do naszej aukcji znajduje się tutaj (kliknij).

Dziękujemy!

Ewa Bensz
Ewa Bensz-Smagała – psycholog dziecięcy, oligofrenopedagog.

Od 2008 roku związana z edukacją, specjalizuje się w pracy z dziećmi z problemami edukacyjnymi, realizuje ścieżkę licencyjną w kierunku terapeuty behawioralnego.
Oprócz pracy w charakterze trenera technik pamięciowych w Lucky Mind, związana jest zawodowo z dwoma instytucjami: Centrum Terapii Behawioralnej w Gliwicach - gdzie prowadzi terapię dzieci ze spektrum autyzmu, oraz Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową - jako pracownik naukowo-dydaktyczny katedry Psychologii.
Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania, oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących.
Jej największą pasją jest nauczanie najmłodszych – pracuje z dziećmi, które mają problemy z nauką, są zagrożone dysleksją, wykluczeniem społecznym, z deficytami uwagi.
Regularnie publikuje artykuły z zakresu neurodydaktyki i efektywnego uczenia się w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Interesuje się tematyką kreatywności, prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.
Ewa Bensz on Facebook