Spotkajmy się w PSPR – wykład na temat neurodydaktyki

Zapraszamy na najbliższe spotkanie merytoryczne Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Ewa Bensz – właścicielka firmy szkoleniowej Lucky Mind poruszy tematy z dziedziny neurodydaktyki i marketingu sensorycznego. Na spotkaniu dowiecie się jak oddziaływać na zmysły odbiorcy, aby wpłynąć na jego decyzje, w jaki sposób zapamiętujemy informacje i postrzegamy obrazy. Poznamy także mity i fakty na temat funkcjonowania naszego mózgu, przekonamy się, czy to prawda, że u każdego z nas przeważa prawa lub lewa półkula oraz ile procent swojego mózgu tak na prawdę wykorzystuje człowiek. Ponadto omówiony zostanie model AIDA, bodźce podprogowe wykorzystywane w reklamach i sposoby którymi można oszukać umysł.

Serdecznie zapraszamy!

 

Organizator spotkania:

PSPR_slask

Ewa Bensz
Ewa Bensz – Pedagog, trener, nauczyciel akademicki.

Od 10 lat związana z edukacją, prowadzi zarówno grupowe jak i indywidualne treningi kreatywności, warsztaty oraz kursy technik pamięciowych i szybkiego czytania, konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży. Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania, oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących.
Jej największą pasją jest nauczanie najmłodszych – pracuje z dziećmi, które mają problemy z nauką, są zagrożone dysleksją, wykluczeniem społecznym, z deficytami uwagi.
Regularnie publikuje artykuły z zakresu doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości i efektywnego uczenia się w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Interesuje się tematyką neurodydaktyki, prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP na kierunku Pedagogika, obecnie studiuje z pasją Psychologię kliniczną dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Kwalifikacje trenerskie uzyskała w ramach Szkoły Trenerów Grupy Trop, oraz projektu Eurotrener realizowanego przez CSiRO Meritum w Katowicach. Certyfikowany trener technik pamięciowych i szybkiego czytania ECU Efekt. Jest prelegentką konferencji poświęconych tematyce doradztwa zawodowego, psychologii oraz neuropsychologii; m.in.: II Międzynarodowego Sympozjum Neurodydaktyki Uniwersytetu Śląskiego, Konferencji Brainstorm Uniwersytetu Warszawskiego, W stronę człowieka – Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii i Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ewa Bensz on Facebook