4 ciekawe gry edukacyjne, które Twoje dziecko może otrzymać w prezencie od Świętego Mikołaja

Przed nami magiczny czas podarunków 🙂 Uważamy, że prezenty nie muszą być bardzo wartościowe… a raczej powinny dawać wartość. 6 grudnia to idealna okazja do obdarowania naszego dziecka czymś, co będzie użyteczne a zarazem wywoła uśmiech. Przygotowaliśmy zatem propozycję kilku ciekawych i niedrogich pozycji –  gry edukacyjne dla dzieci, które Święty Mikołaj może wręczyć już w najbliższy czwartek…

1. Kotobirynt – gra na długie zimowe wieczory! Gwarantujemy świetną, logiczną rozrywkę zarówno dla tych mniejszych, jak i tych większych graczy. W zabawnym środowisku kociego podziemia rozpoczyna się wyścig… kto pierwszy dotrze do ciepłego domu w plątaninie miejskich kanałów ten zdobywa punkt, i to nie jeden! Gra jest dynamiczna, rozgrywki są krótkie aczkolwiek jeśli znajdzie się wśród graczy prawdziwy intrygant, może pokrzyżować nam drogi – dosłownie i w przenośni. Gra mieści się w małym, estetycznym pudełku a same koty patrzą na nas pięknymi słodziakowymi oczami.

2. Tenzi – to gra na czas z użyciem kości! Nie można zmrużyć oka nawet na chwilę, ponieważ nasz przeciwnik może to wykorzystać i wyszukać wszystkie „szóstki”. A uwierzcie mi, trzeba to zrobić naprawdę szybko. Każdy z graczy ma do dyspozycji 10 kości, które wyrzuca tak długo, aż wyłoni tylko odpowiednią ilość oczek. Tutaj przyda się zarówno kocia spostrzegawczość, jak i lisie opanowanie… Małe pudełko jest wygodne w użyciu – można wiec zabrać grę na zimowy wyjazd w góry, ferie czy do szkoły.

3. Boost! – niedaleki kuzyn legendarnego już Dobble. Gra karciana, gdzie liczy się sprawne oko i donośny głos 😉 Na kartach, wyłożonych przez uczestników, należy jak najszybciej znaleźć te pasujące do jednego zbioru – np. owoce, ciasta, biżuteria. Co wcale jest takie proste! Ciekawe obrazki wykończone fantazyjną kreską wcale nie są takie oczywiste. Idealna gra dla miłośników dynamicznej gry i koleżeńskiej rywalizacji.

 

4. Palce w pralce – chyba jedyna gra…w rytmie! Jeśli znacie klasyk zespołu Queen – We will rock You – łatwo Wam będzie poddać się tej muzyce. W rytmie wystukiwanej melodii gracze muszą bacznie obserwować się nawzajem i naśladować swoje ruchy. Świetna zabawa łącząca integrację oraz spostrzegawczość i koordynację. Może być świetnym rozwiązaniem zarówno na spotkania rodzinne, jak i zabawy w grupie rówieśników. Konieczność integracji rytmu z ruchem i czujnością na innych powoduje, że nie wiemy gdzie ręce, gdzie głowa!

Ewa Bensz
Ewa Bensz – Pedagog, trener, nauczyciel akademicki.

Od 10 lat związana z edukacją, prowadzi zarówno grupowe jak i indywidualne treningi kreatywności, warsztaty oraz kursy technik pamięciowych i szybkiego czytania, konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego dla młodzieży. Jest trenerem rad pedagogicznych w obszarze neurodydaktyki i metodyki nauczania, oraz superwizorem placówek edukacyjnych z zakresu kreatywności i metod aktywizujących.
Jej największą pasją jest nauczanie najmłodszych – pracuje z dziećmi, które mają problemy z nauką, są zagrożone dysleksją, wykluczeniem społecznym, z deficytami uwagi.
Regularnie publikuje artykuły z zakresu doradztwa zawodowego, przedsiębiorczości i efektywnego uczenia się w mediach tradycyjnych i internetowych, m.in.: Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, natemat.pl. Interesuje się tematyką neurodydaktyki, prowadzi badania naukowe związane z efektywnością pamięci i percepcją.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP na kierunku Pedagogika, obecnie studiuje z pasją Psychologię kliniczną dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Kwalifikacje trenerskie uzyskała w ramach Szkoły Trenerów Grupy Trop, oraz projektu Eurotrener realizowanego przez CSiRO Meritum w Katowicach. Certyfikowany trener technik pamięciowych i szybkiego czytania ECU Efekt. Jest prelegentką konferencji poświęconych tematyce doradztwa zawodowego, psychologii oraz neuropsychologii; m.in.: II Międzynarodowego Sympozjum Neurodydaktyki Uniwersytetu Śląskiego, Konferencji Brainstorm Uniwersytetu Warszawskiego, W stronę człowieka – Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii i Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ewa Bensz on Facebook